Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


“Małe NFP” znacznie poniżej oczekiwań

Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem dane dotyczące australijskiej sprzedaży detalicznej. Jedną z ważniejszych publikacji dnia był natomiast najnowszy raport ADP dot. zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych, z którego wynika, że pomimo prognoz na poziomie 196 tys., w listopadzie amerykańska gospodarka stworzyła zaledwie 179 tysięcy nowych miejsc pracy. Dla porównania w październiku było to 225 tysięcy (zrewidowane ujemnie z 227 tys.).

“Choć rynek pracy funkcjonował dobrze, wzrost zatrudnienia nieco zwolnił” – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP. “Średnie przedsiębiorstwa stworzyły w tym miesiącu prawie 70 proc. wszystkich miejsc pracy. Wzrost ten wskazuje na zdolność średnich przedsiębiorstw do zapewnienia wyższych płac i świadczeń. Sugeruje również, że mogą one być bardziej odizolowane od globalnych wyzwań, przed którymi stoją duże przedsiębiorstwa”. – dodał.

Po 10 tygodniach wzrostów, zapasy ropy w końcu maleją

Jak co tydzień, poznaliśmy dziś również dane z amerykańskiego rynku pracy oraz listopadowe rezultaty wskaźnika PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych. Przez wzgląd na wczorajsze uroczystości żałobne związane z pogrzebem prezydenta Georga Busha, dopiero dziś rynki poznały także raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku.

Kraje OPEC porozumiały się w sprawie cięć produkcji ropy

Nie to było jednak tym na co wszyscy uważnie śledzący notowania czarnego złota czekali. W dniu dzisiejszym, w Wiedniu odbyło się bowiem spotkanie krajów należących do OPEC. Napięta sytuacja polityczna, chaotyczne i gwałtowne zachowanie cen ropy spowodowały, że eksperci określali je jako jedno z najważniejszych w ostatnich latach.

Z najnowszych doniesień wynika, że kartel doszedł do porozumienia jednak wciąż nie wiadomo jak bardzo wydobycia zostanie ograniczone. Nieoficjalnie mówi się, że produkcja ropy zostanie ograniczone o 1 milion baryłek dziennie. Agencja Reuters donosi jednak, że skala obniżek produkcji zostanie prawdopodobnie ujawniona dopiero w piątek po konsultacjach z Rosją oraz grupą innych producentów spoza OPEC (tworzących razem z państwami kartelu grupę OPEC+).

Sytuacja techniczna na notowaniach ropy WTI

Spoglądając na notowania ropy WTI dostrzec można jednak, że ani spory spadek zapasów w amerykańskich magazynach, ani porozumienie OPEC nie przyczyniły się do pojawienia reakcji popytowej mogącej zmienić ogólne nastawienie rynku, które od dłuższego czasu jest silnie pro-spadkowe. Okazuje się zatem, że za możliwy entuzjazm przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do jutra.

notowania ropy WTI
WTI Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPo 10 tygodniach wzrostów, zapasy ropy w końcu maleją
Następny artykułKomentarz giełdowy – Św. Mikołaj zapomniał o inwestorach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here