Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą pierwszego flash crash’u w tym roku. Ponadprzeciętną zmienność dostrzec można było bowiem na notowaniach par walutowych z dolarem australijskim i jenem japońskim. Spośród opublikowanych dziś publikacji makroekonomicznych bez wątpienia najistotniejszym raportem był ten, dotyczący amerykańskiego rynku pracy. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP.

Z raportu ADP wynika, iż pomimo prognoz na poziomie 179 tys., w grudniu amerykańska gospodarka stworzyła aż 271 tysięcy nowych miejsc pracy, co jest najlepszym rezultatem od czerwca 214 roku. Dla porównania w październiku było to 157 tysięcy (zrewidowane ujemnie ze 179 tys.).

Raport ADP

“Rok 2018 zakończyliśmy kolejnym miesiącem znaczącego wzrostu na rynku pracy” – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

“Pomimo załamania na giełdzie i wojny handlowej, firmy nadal agresywnie zwiększają zatrudnienie. Sprzyjała temu także korzystna grudniowa pogoda. Przy obecnym tempie wzrostu zatrudnienia, niskie bezrobocie będzie jeszcze niższe” – dodał Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics

Jen japoński największym wygranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:05 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego (JPY) oraz dolara kanadyjskiego (CAD).

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com

Rollecoaster na USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowje USDJPY zauważymy, że w skutek nocnego flash crash’u kurs osunął się aż w okolice ubiegłorocznych minimów, gdzie pojawiła się silna reakcja popytowa. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy równie istotnej 9pomarańczowej) strefy, której trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby determinować przyszły kierunek ruchu.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInternetowi giganci z Japonii opuszczają rynek krypto
Następny artykułNomura: Fundamenty dla USD/JPY dalej pro-spadkowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here