Naga Markets



Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała przede wszystkim decyzja monetarna Banku Japonii. W ciągu dnia poznaliśmy także dwa mniej istotne raporty ze Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Bank of Japan utrzymał w trakcie dzisiejszego posiedzenia stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (-0,10%). Równocześnie przedstawiciele banku uznali, że należałoby podkreślić ich ultra-gołębie nastawienie, przez co w treści oświadczenia dodano, ze BoJ że zamierza utrzymywać rekordowo niskie stopy co najmniej do wiosny przyszłego roku.

Jen japoński największym wygranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 warto zauważyć, że pomimo gołębiego nastawienia BoJ, jen japoński umacniał się dziś najmocniej spośród wszystkich walut grupy G8. Nieco większe wzrosty dostrzec można także na notowaniach dolara nowozelandzkiego, który po trwającej od dłuższego czasu wyprzedaży ewidentnie korzystał na dzisiejszym święcie (dniu ANZAC) państwowym upamiętniającym wszystkich, którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

AUDUSD testuje strefę wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek trwających od tygodnia spadków kurs pokonał jedno techniczne wsparcie i osunął się w okolice kolejnego, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

Kurs pary walutowej AUDUSD w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku
AUDUSD Daily

USDJPY odrzuca lokalny opór

Wskutek dzisiejszej aprecjacji jena japońskiego, na notowaniach pary walutowej USDJPY doszło do powstania znacznej świecy podażowej sygnalizującej potencjalne odrzucenie lokalnego oporu. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 111.00 i linii tendencji wzrostowej.

Kurs pary walutowej USDJPY w czwartek, 25 kwietnia 2019 r.
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here