Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą dość znacznej ilości istotnych publikacji. Już przed południem poznaliśmy bowiem dane dotyczące wzrostu gospodarczego Niemiec oraz wstępne wyniki wskaźników PMI dla Niemiec i strefy euro. Te w obydwu przypadkach okazały się jednak gorsze niż oczekiwano.

O godz. 10:00 Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował także najnowszy raport dotyczący wyników sprzedaży detalicznej. Wynika z niego, że w kwietniu 2019 r. sprzedaż detaliczna rosła najszybciej od lutego 2012 roku. Wysokie tempo wzrostu związane było m.in. z przesunięciem terminu świąt (tzw. efekt kalendarza).

W godzinach popołudniowych opublikowany został natomiast protokół z kwietniowego posiedzenia polityki pieniężnej. Przypomnijmy, że w jego trakcie EBC utrzymało stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Przedstawiciele banku z jednej strony zwracają uwagę na słabą dynamikę inflacji i wzrostu gospodarczego stwierdzając, że w drugiej połowie roku sytuacja najprawdopodobniej się nie zmieni, z drugiej natomiast nie prezentują nadmiernych obaw z tym związanych. Pokazuje to, że bank znalazł się w trybie oczekiwania na dalszy rozwój sytuacji, chcąc ocenić spływające z rynku wskaźniki ekonomiczne.

Jakby tego było mało, o godz. 16:00 rynki poznały jeszcze najnowszy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że sprzedaż nowych domów (na rynku pierwotnym) zmalała w kwietniu br. aż o 6,9% do 673 tys. co okazało się wynikiem znacznie gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek o 2,8%. Równocześnie dodatnio zrewidowano poprzedni rezultat. Okazuje się bowiem, że w marcu sprzedaż nowych domów rosła w tempie 8,1%.

Jen japoński największym wygranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:10 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś jedynie w stosunku funta szterlinga (GBP), euro (EUR) oraz dolara kanadyjskiego (CAD). Największym wygranym sesji jest natomiast jen japoński (JPY), który wobec USD zyskiwał aż 0,51%.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:10 | Źródło: finviz.com

EURUSD testuje dolne ograniczenie konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających od niemal dwóch tygodni spadków kurs osunął się w okolcie dolnego ograniczenia konsolidacji, gdzie znów pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

Kurs pary walutowej EURUSD w czwartek, 23 maja 2019 r.
EURUSD H4

USDCHF odrzuca istotny opór?

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon dość istotnej strefy oporu i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego. Tam też już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś także obserwujemy przewagę podaży. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się rejony linii trendu wzrostowego bądź nawet poziomu 0,9910.

Kurs pary walutowej USDCHF w czwartek, 23 maja 2019 roku
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks WIG20 silnie traci w czwartek. Zyskują jedynie akcje CD Projekt i PGE
Następny artykułBlisko 7-procentowy spadek sprzedaży nowych nieruchomości w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here