Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Dzisiejsza sesja charakteryzowała się dość dużą zmiennością na indeksach giełdowych oraz na funcie brytyjskim. Odczyty z Australii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych przyczyniły się zmiany niektórych sentymentów na rynkach.

Porozumienie ws. Brexitu poparte przez parlament

Brytyjska premier powiedziała, że zgoda na szkic dotyczący umowy Brexitowej nastąpiła po „pięciogodzinnej, pełnej pasji i szczegółów debacie”. Jest to największy jak na razie krok w kierunku osiągnięcia porozumienia z UE. Główny negocjator Unii skomentował, że decyzja ta będzie korzystna dla obu stron.

Retail sales w USA powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w październiku br. o 0,7% (prognoza 0,5%, poprzednio -0,1%). Równie dobrze prezentuje się pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,6%, ostatecznie wzrósł aż o 0,8%.

Czwartkowy przegląd rynków – indeksy walczą z presją podażową, funt silnie wyprzedawany

USA: Rekordowo duże zapasy ropy osłabiają dolara

Do amerykańskich magazynów spłynęło aż 10,270 mln baryłek ropy, co jest nie tylko wartością większą od prognozowanej (3,182 mln) ale i poprzednio raportowanej (5,783 mln).

W ciągu tygodnia zakończonym 16 listopada 2018 roku rafinerie ropy w USA działały na poziomie 90,1% zdolności operacyjnej przetwarzając średnio 16,4 miliona baryłek dziennie, o 24 000 baryłek dziennie więcej niż wynosiła średnia w poprzednim tygodniu. Produkcja benzyny wzrosła w zeszłym tygodniu, do poziomu średnio 10,1 miliona baryłek dziennie. Produkcja paliw destylowanych zmniejszyła się do poziomu 5 miliona baryłek dziennie – napisano w raporcie.

CBA zapukało do drzwi KNF i gromadzi dokumentację

Ciąg dalszy afery KNF. Jak poinformowało RMF FM, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) weszli dziś do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w celu zabezpieczenia dokumentacji. Sprawa jest bezpośrednio powiązana z wysoko postawionymi urzędnikami państwowi oraz miliarderem,, Leszek Czarnecki.

Funt szterling największym przegranym

Zdecydowanie dziś najsłabszą walutą jest funt brytyjski, który traci ponad 1,7% z stosunku do USD. Z kolei najsilniejszy jest dolar australijski (+0,47%) oraz dolar nowozelandzki (+0,39%). Co ciekawe, dzisiejsze pozytywne doniesienia o porozumieniu ws. Brexitu przyniosły efekt odwrotny do oczekiwanego.

Czwartkowy przegląd rynków – indeksy walczą z presją podażową, funt silnie wyprzedawany

GBP/USD blisko tegorocznych minimów

Zgodnie z wczorajszą analizą przewaga sprzedających na parze GBP/USD jest miażdżąca. Obecnie para GBP/USD znajduje się zaledwie 70 pipsów od tegorocznych minimów. Wiele wskazuje na to, iż dopóki nie pojawią się pozytywne fakty ws. Brexitu, które umożliwią odpowiednią interpretację dużym bankom inwestycyjnym, dopóty funt brytyjski będzie wyprzedawany.

Poniżej 1.2663 znajduje się wsparcie z kwietnia 2017 r. w okolicach 1.2264. Nieco dalej są dołki z 2016 r. 1.21 oraz 1.1976. Punkt kierunkowy dla pary stanowi poziom 1.3161.

Czwartkowy przegląd rynków – indeksy walczą z presją podażową, funt silnie wyprzedawany
GBPUSD Interwał dzienny

S&P500 walczy o przetrwanie

Jeden z głównych amerykańskich indeksów S&P500 pozostaje w tendencji spadkowej, choć dzisiejsze wzrosty dają szansę, iż do końca roku zobaczymy jeszcze „rajd świętego mikołaja”. Tygodniowe wskaźniki wolumenowe POC oraz VWAP wskazują w dalszym ciągu na przewagę sprzedających i dopiero, gdy cena przebije je od dołu będzie można mówić o powrocie do trendu wzrostowego. Najbliższym wsparciem jest psychologiczny poziom 2700, natomiast oporem 2750.

Czwartkowy przegląd rynków – indeksy walczą z presją podażową, funt silnie wyprzedawany
S&P500 Interwał H1

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoinbase inwestuje w nowy startup o nazwie Coinmine
Następny artykułFunt szterling (GBP) ze zmiennością największą od 2016 roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

2 KOMENTARZE

  1. Przykro mi to słyszeć, że ktoś kogoś okłamał, czasem pomyłki się zdarzają najlepszym. W każdym razie moje analizy cały czas wskazują na przewagę shortów, a my lubimy grać z trendem! 🙂 Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here