Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że podczas czwartkowej sesji poznaliśmy dość sporo publikacji makroekonomicznych, to zdecydowanie tymi najistotniejszymi były dane z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 10:30 brytyjski ONS podawał kolejną rewizję produktu krajowego brutto (PKB) za drugi kwartał bieżącego roku (Q2 2017). Wyniki, które pokryły się z wcześniejszymi prognozami na poziomie 0,3% kw/kw oraz 1,7% r/r. spowodowały krótkoterminową deprecjację.

Jak informowaliśmy już wcześniej, ONS w raporcie stwierdza, że pierwsza połowa 2017 roku przyniosła zdecydowane spowolnienie dynamiki PKB w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Negatywny wydźwięk publikacji pogłębiał również spadek dynamiki inwestycji biznesowych z 0,6% do 0,0%.

Po wczorajszym raporcie dotyczącym sprzedaży nowych nieruchomości, dziś poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym. Liczba podpisanych umów nie spełniła jednak prognoz rynkowych i w lipcu wyniosła ostatecznie 5,44 mln wobec 5,51 mln poprzednio. W ujęciu miesięcznym oznacza to spadek o 1,3% co powoduje, że lipiec jest już trzecim miesiącem z rzędu w trakcie którego liczba podpisanych umów sprzedaży spada. Lipcowe dane są również najgorsze pod względem wartości w całym 2017 roku. Ostatni raz tak mało umów podpisano we wrześniu minionego roku.

GOLD

Złoto utrzymuje się pod nieustającą walką popytu i podaży. Cenny kruszec znalazł punkt zaczepienia oscylując wokół okolic 1288 USD za uncję. Bykom wyraźnie brakuje sił by pokonać strefę oporu w rejonie 1295 dolarów, lecz brak głębszej korekty sprawia, że cały wykres wygląda prowzrostowo. Jutrzejsze komentarze Janet Yellen oraz Mario Draghiego w Jackson Hole być może uruchomią większe ilości zleceń kupna bądź sprzedaży złota.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen – przegląd potencjalnych setupów 24.08.2017
Następny artykułPopyt nie odpuszcza na AUDNZD, przełamany opór 1.0950
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here