Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po stosunkowo intensywnym wtorku i przepełnionej istotnymi przemówieniami i komentarzami środzie, czwartkowa sesja okazała się bardzo spokojna. Pierwsze i zarazem ostatnie istotne publikacje zaplanowane były bowiem na godzinę 14:30. Poznaliśmy wówczas annualizowany PKB (Q1), który ukazuje hipotetyczną zmianę PKB w ciągu najbliższego roku zakładając, że dynamika zmiany byłaby w tym czasie taka sama jak ostatni odczyt oraz odczyt dotyczący ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Ten wskaźnik zawiera informację o liczbie osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiek dla bezrobotnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak w swoim artykule zauważył już Krzysztof Wiwatowskiobecny odczyt omawianego wyżej PKB na poziomie 1,4% jest lepszy oczekiwań rynkowych, które zakładały wzrost gospodarczy o 1,2%.

W przypadku ilości zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych nie było już tak optymistycznie. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tym tygodniu była nieco wyższa od oczekiwań na poziomie 240 tys. i wyniosła dokładnie 244 tys. Dodatkowo zrewidowany w górę, do 242k został odczyt z ubiegłego tygodnia, gdzie raportowano 241 tys. wniosków.

Spoglądając na zmienność w trakcie czwartkowej sesji zauważymy, że (do godz. 17:30) dolar amerykański umacniał się nieznacznie jedynie w stosunku do jena japońskiego i dolara nowozelandzkiego. W stosunku do pozostałych walut obserwowaliśmy jego zdecydowanie większą deprecjację.

Źródło: http://finviz.com

GBPUSD

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 1.2974, gdzie pojawiła się juz pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej korekty spadkowej. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice lokalnego wsparcia zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

GBPUSD H4

Ponieważ szczegółowe spojrzenie na AUDUSD, EURUSD i USDCAD prezentowałem nieco wcześniej w przeglądzie instrumentów dla strategii boxów zachęcam Cię do zapoznania się z tą analizą. Znajdziesz ją tutaj.


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak zaufać swojej metodzie jeśli nadal tracisz? Problem kury i jajka – Tradeciety
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 29.06.2017 EUR/AUD i GBP/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here