Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Już przed pierwszą w nocy Japonia opublikowała dane dotyczące wzrostu gospodarczego. Okazało się, że skorygowany sezonowo wzrost PKB wyniósł w czwartym kwartale minionego roku +0,3% co okazało się wynikiem nieco gorszym niż oczekiwano (+0,4%). W ujęciu rocznym wzrost gospodarczy uplasował się natomiast na poziomie 1,4% a więc dokładnie tak jak oczekiwano.

Japoński minister gospodarki przyznał, że Japonia jest w okresie stopniowej odbudowy. Toshimitsu Motegi jest zdania, że krajowy popyt zacznie się poprawiać, co przełoży się ostatecznie na wzrost gospodarczy. Należy jednak czujnie obserwować rozwój ryzyka zewnętrznego oraz przepływy na rynkach finansowych. Szczególnie istotna jest kwestia rozmów handlowych na linii USA – Chiny oraz Brexit.

Jeszcze przed południem poznaliśmy również dane dotyczące dynamiki PKB z Polski oraz strefy euro. Zdecydowanie istotniejsze były jednak wyniki amerykańskiej sprzedaży detalicznej, które opublikowane zostały o godz. 14:30. Równocześnie United States Department of Labor podzielił się także cotygodniowym raportem z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 9-go lutego 2019 wyniosła 239 tysięcy, a zatem była wyższa aż o 4 tysiące od zrewidowanego w górę wyniku z poprzedniego tygodnia (235 tys.).

Warto jednak pamiętać, że na godzinę 18:00 zaplanowano kolejne obrady w brytyjskim Parlamencie. Izba Gmin po raz kolejny będzie głosowała nad potencjalnymi zmianami we wstępnej umowie ws. Brexitu, którą Theresa May wynegocjowała w Brukseli. Eksperci uspokajają jednak, że wydarzenie to może nie przynieść zbyt wielkiej zmienności na notowaniach funta szterlinga. Okazuje się bowiem, że jedna z najciekawszych i jednocześnie najpopularniejszych poprawek zostanie poddana pod głosowanie dopiero 27 lutego. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule.

GBP i CAD największymi przegranymi czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:55 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Największym wygranym sesji jest dziś dolar nowozelandzki (NZD). Po drugiej stronie tego zestawienia znajduje się natomiast funt szterling (GBP) i dolar kanadyjski (CAD), które traciły wobec dolara amerykańskiego (USD) kolejno 0,53% i 0,55%.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od niemal trzech tygodni spadków kurs nie tylko wrócił wewnątrz kanału spadkowego, lecz również osunął się poniżej kolejnego, technicznego wsparcia (1.2875). Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, spadki te mogłyby sięgnąć rejonu poprzednich dołków tj. 1.2480 bądź nawet dolnego ograniczenia kanału.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWyzwania strefy euro w obliczu słabych danych, kurs EUR/USD ma szanse na wzrosty – prognozy dużych banków
Następny artykułWzrosty pary NZD/USD ograniczone przez poziom 0,6900 – Westpac
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here