Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Kurs funta największym wygranym sesji

Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Mimo, iż nie poznaliśmy dziś zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych, to zmienność na poszczególnych walutach była dość sporka. Do godziny 16:30 dolar amerykański osłabiał się znacząco w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jedynie wobec jena japońskiego dostrzec można było jego aprecjację. Najsilniejszą walutą G8 był dziś natomiast funta szterling, który zyskiwał względem USD aż 0,63%.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Wśród najistotniejszych raportów makroekonomicznych jakie poznaliśmy w dniu dzisiejszym, bez wątpienia wymienić należy dane Office for National Statistics dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Zjednoczonego Królestwa oraz przedstawione przez U.S Bureau of Labor Statistics najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych.

EURUSD

Czwartkowy poranek przyniósł ze sobą niezwykle dynamiczną deprecjację kursu dolara amerykańskiego. Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów rynek znalazł się na najwyższym poziomie od trzech tygodni.

Z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie technicznego oporu w wysokości 1.0997 mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Warto przy tym jednak pamiętać o istnieniu zasady biegunów, która mówi, iż każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór (a takim niewątpliwie jest 1.0997) po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). W praktyce oznacza to tyle, że pomimo niezwykle dynamicznych wzrostów, rynki mogą oczekiwać pojawienia się korekty spadkowej, wskutek której mogłoby dojść do re-testu pokonanego dziś oporu.

Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że tam znów pojawi się reakcja popytowa, która zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy.

Kurs EURUSD
EURUSD H1

USDCAD

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCAD, gdzie dostrzec można, że wskutek dzisiejszej deprecjacji dolara amerykańskiego rynek oddalił się znacząco od testowanego od kilku dni, horyzontalnego poziomu oporu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego.

Kurs USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrump znalazł czuły punkt Chińczyków? Dolar największym przegranym – Świat Walut Marka Rogalskiego
Następny artykułMACD Double Screen – ZŁOTO gold, USDPLN – 10 października 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here