Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Wszystko to za sprawą posiedzenia Banku Anglii (Bank of England; BoE), po którym poznaliśmy decyzje monetarną. Choć zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie, to jednak BoE przyznaje, że dynamika wzrostu gospodarczego spowalnia, a inflacja utrzymuje się poniżej zakładanych celów (co nie zmieni się co najmniej do końca 2021 roku). Mimo to widać pierwsze oznaki poprawy sytuacji gospodarczej. Niskie i stabilne wzrosty cen wspierają kreację miejsc pracy oraz oczekiwania przedsiębiorców, a przewidziany na 31 stycznia 2020 roku Brexit zmniejsza niepewność o przyszłość UK na tle innych państw europejskich.

Mark Carney podkreślił podczas późniejszej konferencji prasowej, że dane makroekonomiczne wynikające z przeprowadzonych ankiet wskazują, iż aktywność gospodarcza w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrosła od czasu wyborów powszechnych. Wiele wskazuje na to, że jeśli dane nadal wykażą pewne pojawiające się oznaki ożywienia, jest prawdopodobne, że na razie Bank Anglii nie obniży stóp procentowych.

Kurs funta i franka największymi wygranymi sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:15 zauważymy, że najsilniejszymi walutami grupy G8 są dziś funt i frank szwajcarski, który w relacji do dolara amerykańskiego zyskują kolejno 0,66% oraz 0,47%. Po drugiej stronie tego zestawienia znalazły się natomiast dolar nowozelandzki i australijski, które w stosunku do USD tracą dziś 0,61% i 0,73%.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

RGR na AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0.6850, będące zarazem linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami. Z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji dolara australijskiego względem amerykańskiego.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

EURUSD odbija od wsparcia

Zgoła odmiennie zaczyna prezentować się natomiast wykres pary walutowej EURUSD, której kurs juz wczoraj osunął się w okolice wsparcia 1.0990. Tam też pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1.1070.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD coraz bliżej wybicia z trójkąta

Dzięki dzisiejszej aprecjacji, kurs funta przerwał trwające od kilku dni spadki. Warto zwrócić uwagę, że doszło w ten sposób do odrzucenia linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji trójkąta równoramiennego. Z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby to otworzyć drogę do ponownej aprecjacji. Na drodze tych wzrostów może jednak ponownie stanąć wkrótce linia tendencji spadkowej będąca górnym ograniczeniem w/w formacji.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak zrozumieć dowolny rynek? Dowiedz się z webinaru Comparic.pl już dziś o 18:00
Następny artykułKurs złotego najtańszy od listopada. Dolar kosztuje prawie 3,90 zł, frank ponad 4,00 zł, a funt aż 5,10 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here