Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych wydarzeń i publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia. Wśród najważniejszych bez wątpienia wymienić trzeba:

AUD i NZD największymi przegranymi sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:15 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara nowozelandzkiego i australijskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

AUDUSD najniżej od połowy października

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji rynek pokonał niezwykle istotną strefę wsparcia w okolicy 0.6800 i znalazł się na najniższym poziomie o połowy października br. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6680.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

EURUSD odbija od wsparcia

Zdecydowanie inaczej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie rynek od pewnego czasu oscyluje w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 1.0997. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona i kurs wybije powyżej 1.1015, spodziewać moglibyśmy się nawet aprecjacji w rejon 1.1052.

Kurs pary walutowej EURUSD H4
EURUSD H4

USDPLN odrzuca konfluencję oporów

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDPLN, gdzie zauważymy, że wskutek trwającej od niemal dwóch tygodni wzrostów rynek dotarł w okolice horyzontalnego oporu w wysokości 3,90 zł i górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Tam też w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków.

Kurs pary walutowej USDPLN
USDPLN Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here