Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych, dzisiejsza sesja przebiegała stosunkowo spokojnie a już na pewno spokojniej niż wczorajsza. Najważniejsze dane dotyczyły dziś bowiem zmiany wartości wskaźnika PMI dla usług w Strefie Euro i Wielkiej Brytanii.

Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika PMI. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.

Raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca roboczego. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca.

Opublikowany dziś wskaźnik obrazuje aktywność sektora usługowego i opisuje aktualną sytuację w gospodarce. Jak widać na poniższym screenie, wszystkie opublikowane dziś odczyty okazały się gorsze zarówno od prognoz jak również od poprzednich publikacji.

Źródło: pl.investing.com

Jak już wcześniej informował Jarosław Szeląg, w marcu aktywność gospodarcza strefy euro rozwijała się w najsłabszym tempie od początku 2017 r., tempo wzrostu uległo spowolnieniu zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym. Wynika to ze spadku liczby nowych zamówień oraz gorszej pogody w tym okresie w północnych rejonach Europy.

Sektor usług w strefie euro rozwijał się w najwolniejszym tempie od siedmiu miesięcy w marcu, ze względu na spowolnienie wzrostu w nowych firmach. Perspektywy pozostają jednak pozytywne, zatrudnienie wzrosło, a optymizm biznesowy znajduje się powyżej długoterminowej linii trendu.

Wskaźnik PMI w Wielkiej Brytanii również świeci się na czerwono, tu spadek jest jednak głębszy (51,7 wobec 54,5 poprzednio). Analitycy zgadzają się, że słabsze warunki pogodowe zatrzymały konsumentów w domach, dodatkowo w ostatnim okresie nasiliła się niepewność gospodarcza.

EURUSD

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, kurs pary walutowej EURUSD dotarł w okolice linii trendu wzrostowego. Jeżeli wsparcie to po raz kolejny zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Jeżeli natomiast strefa ta zostałaby pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane w okolice dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji bądź nawet do poziomu 1.2080.

EURUSD Daily

Silver

Na skutek trwających od poniedziałku spadków, kurs srebra po raz kolejny osunął się w okolice dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji, gdzie pojawiła się już pierwsza, silna reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Silver H4

Równocześnie zachęcam do udziału w webinarze, w trakcie którego zobaczysz jak stworzyć własną strategię do handlu krótkoterminowego. Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak zarządzać ryzykiem, by móc wykorzystać w pełni dźwignię finansową, w celu uzyskania satysfakcjonujących wyników finansowych, bez wystawiania się na nadmierne ryzyko rynkowe.

Biorę udział w webinarze

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRipple chętnie zapłaci za obecność na amerykańskich giełdach kryptowalut
Następny artykułHackerzy wykradli $670 mln w kryptowalutach w zaledwie 3 miesiące!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here