Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po wczorajszej decyzji BoC o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionych poziomach, dziś uwaga wszystkich inwestorów skupiona została na decyzję Europejskiego Banku Centralnego.

Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z rynkowym konsensusem, Europejski Bank Centralny (EBC) zdecydował się utrzymać główne stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ograniczając jednocześnie wielkość programu luzowania ilościowego (QE) z 60 miliardów do 30 miliardów EUR.

Jak wynika z treści oświadczenia polityki pieniężnej, program skupu aktywów (APP) został obcięty o połowę – co sugerowaliśmy już we wcześniejszych prognozach dużych banków – i wydłużony o kolejne 9 miesięcy, co najmniej do września 2018 (lub dłużej). Skup na poziomie 60 miliardów euro miesięcznie będzie kontynuowany do końca roku, a od stycznia 2018, EBC wprowadzi poziom 30 miliardów euro, obawiając się niedoboru rządowych papierów dłużnych na rynku, które mogłyby kwalifikować się do skupu z rynku.

W trakcie odczytu wstępnego oświadczenia na początku konferencji prasowej, Mario Draghi stwierdził, że zaprezentowane dzisiaj obniżenie programu skupu aktywów (APP) do 30 miliardów euro odzwierciedla zaufanie i pewność EBC co do realizacji docelowego poziomu inflacyjnego tuż pod progiem 2%.

W trakcie sesji pytań i odpowiedzi, podczas której M. Draghi odnosił się do stanowisk dziennikarzy, również nie usłyszeliśmy zbyt wiele przełomowych informacji. Najsilniej na notowania EUR wpłynęło stwierdzenie, że EBC nie wyklucza obecnie możliwości podwyżki stóp w 2019 roku i wszystkie opcje brane są pod uwagę.

Szczegółowe podsumowanie oświadczenia i późniejszej konferencji prasowej dostępne jest w osobnym artykule.

AUDUSD

Już piątą sesję z rzędu kurs pary walutowej AUDUSD kontynuuje spadki. Dziś nie były one jednak tak dynamiczne jak wczoraj. Jeżeli w najbliższym czasie pojawiłaby się korekta wzrostowa, potencjalnym zasięgiem dla tego ruchu mogłyby okazać się okolice poziomu 0.7760 zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

AUDUSD Daily

EURUSD

Na skutek trwających niemal od początku tygodnia wzrostów kurs EURUSD dotarł w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Na skutek późniejszych spadków spowodowanych decyzją EBC rynek pokonał również lokalne wsparcie w okolicy 1.1735. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1690.

EURUSD H4

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że poziom ten stanowi linię szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR), której pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.1490.

By wykorzystać analizę i zainwestować, sprawdź ofertę STO >>>

EURUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPesymizm polskich inwestorów oznaką bliskiego przesilenia?
Następny artykułPrzed zamknięciem. Potencjalny sygnał kupna na KGHM [KGH], Alumetal [AML] na wsparciu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here