Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Za nami najważniejsze wydarzenia tygodnia. Po wczorajszych decyzjach RPP i BoC dziś  poznaliśmy najnowszą decyzję monetarną Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z prognozami rynkowymi poziom stóp we wrześniu nie zmienił się.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stopa depozytowa EBC nadal wynosi rekordowe -0,45%, stopa refinansowania równa jest natomiast 0,0%. Jak czytamy w opublikowanym równolegle oświadczeniu Rada Prezesów EBC oczekuje, że główne stopy procentowe Europejskiego Banku Centralnego pozostaną na obecnych poziomach przez dłuższy okres.

Okres obowiązywania QE przewidziano przynajmniej do końca obecnego roku lub dłużej. Jednak istotne jest zastrzeżenie mówiące o tym, że wolumen oraz czas obowiązywania luzowania ilościowego może zostać wydłużony w przypadku pogorszenia perspektyw.

Według Prezesa EBC, Mario Draghiego, zmienność kursu euro źródłem niepewności i wymaga ścisłego monitorowania.

Całe oświadczenie dostępne jest na stronie głównej EBC.

Oprócz tego, w dniu dzisiejszym poznaliśmy również finalny odczyt zmiany PKB w strefie euro w drugim kwartale roku. Jak w swoim wczesniejszym artykule zauważał już Adam Rak, skorygowany sezonowo wskaźnik Produktu Krajowego Brutto wzrósł w drugim kwartale tego roku o 0,6% (0,7%) w strefie euro (całej Unii Europejskiej). Dzisiejsza publikacja zgodna jest z wcześniejszymi szacunkami Eurostatu – czytamy w najnowszym raporcie.

W ujęciu rocznym, PKB w strefie euro wzrosło o 2,3%. Szerszy wskaźnik uwzględniający wszystkie 28 państw członkowskich uplasował się z kolei na poziomie 2,4%. Europejskie dane przebijają więc te amerykańskie – Eurostat przypomina, że w trakcie drugiego kwartału roczna dynamika PKB w Stanach Zjednoczonych wyniosła zaledwie 2,2%.

Polska z wynikiem +1,1% k/k plasuje się wyżej zarówno od średniej europejskiej jak chociażby wyników gospodarki Austrii (+0,9% k/k).

Dziś, po raz pierwszy od dziewięciu tygodni mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowych spadkach o 5,392 mln. brk, w tym tygodniu przybyło aż 4,580 mln. brk. Biorąc pod uwagę, że prognozy przed publikacją zakładały wzrost zapasów ropy o 4,022 mln. brk obecny odczyt nie jest takim wielkim zaskoczeniem.

EURUSD

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że zgodnie z moją wczorajszą projekcją kurs dotarł w okolice poziomu 1.2060, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

EURUSD H4

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY, podczas którego każdy z mówców mówił będzie o Price Action.

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

NZDUSD

Na skutek trwających od wczoraj spadków kurs pary walutowej NZDUSD dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja popytowa. Zgodnie z moją poranną analizą strefa ta została odrzucona a na skutek późniejszych wzrostów kurs dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego. Pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

NZDUSD H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej rosną po raz pierwszy od 9 tygodni
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/JPY, EUR/GBP, USD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here