Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to spowodowane mogło być faktem, iż wszystkie istotne publikacje makroekonomiczne jakie poznaliśmy pochodziły ze Stanów Zjednoczonych. Fakt ten sprawił, że na pierwszą z nich przyszło nam czekać aż do godz. 14:30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługiwały dziś dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego, publikacja indeksu podpisanych umów kupna domów oraz najnowsze wyniki zmiany poziomu zapasów ropy naftowej.

Raporty te nie przełożyły się jednak na żadną, większą zmienność, w efekcie czego dolar amerykański utrzymuje się dziś w środku stawki. Biorąc pod uwagę dane z godz. 17:00 zauważymy, że USD umacnia się w trakcie czwartkowej sesji w stosunku do funta szterlinga, jena japońskiego, dolara nowozelandzkiego oraz australijskiego. Jego deprecjację dostrzec można natomiast wobec dolara kanadyjskiego, euro i franka szwajcarskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro testuje dolne ograniczenie konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków kurs osunął się w okolice dolnego ograniczenia trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie po raz kolejny odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD H4

Kurs funta testuje lokalne wsparcie

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary GBPUSD. W tym przypadku reakcja popytowa jest jednak zdecydowanie mniejsza, co zwiększa prawdopodobieństwo możliwego wybicia dołem i dalszej deprecjacji kursu funta.

Kurs funta wobec dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułErlay – protokół, który usprawni sieć Bitcoin (BTC)
Następny artykułBitcoin testuje 9 tysięcy i… silnie spada. Kurs BTC chwilowo na nowych maksimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here