Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.
Czwartkowy przegląd rynków należy rozpocząć od wydarzeń, które miały miejsce jeszcze w dniu wczorajszym. Mowa tu oczywiście o opublikowanym o godz. 23:00 oświadczeniu polityki pieniężnej, z którego wynika, że w najbliższym czasie stopy procentowe w Nowej Zelandii pozostaną bez zmian (wyraźniejszych podwyżek powinniśmy spodziewać się dopiero w 2020 roku).
Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas późniejszych konferencji prasowych gubernator banku centralnego, Gream Wheeler zaznaczał, że dolar nowozelandzki jest zbyt silny i przydałoby się jego osłabienie. Niemniej jednak, przy obecnej dynamice inflacji nie widzi on konieczności cięcia stóp procentowych.
W ciągu czwartkowej sesji najistotniejsze okazały się dwie paczki danych z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zaplanowane kolejno na godz. 10:30 oraz 14:30.
Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z najnowszym raportem dotyczącym brytyjskiej produkcji przemysłowej w czerwcu, główny wskaźnik osiągał dynamikę na poziomie 0,5% wobec prognozowanych 0,1% r/r. Co prawda publikowany również o 10:30 raport odnośnie bilansu handlowego prezentował największe deficyty od zeszłego września, to rynek skupił się raczej na wspomnianej produkcji przemysłowej. Jej dynamika roczna również pozytywnie zaskakiwała osiągając poziom 0,3% r/r wobec prognozowanych -0,1% (poprzednio -0,2%).
Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA dotyczyły natomiast inflacji producenckiej oraz tygodniowej liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jak podał BLS inflacja producencka spadła w lipcu m/m z 0,1% od -0,1% a w ujęciu rok do roku z poziomu 2,2% do 1,9%.
Jak w osobnym artykule komentował Piotr Drabik, tygodniowe dane przedstawiające wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wzrosły o 3000 tydzień do tygodnia. Stało się to również za sprawą rewizji zeszłotygodniowych danych. W tygodniu zakończonym 5 sierpnia liczba wniosków wyniosła 244000 wobec 241000 w tygodniu poprzednim (rewizja z 244000).
EURUSD
Kurs eurodolara od wtorku porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że jest to forma korekty czasu względem wcześniejszych spadków, bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem i kontynuacja tej tendencji w okolice poziomu 1.1620. Jeżeli jednak wybicie nastąpi w przeciwnym kierunku, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 1.1818.

GBPUSD
W tym przypadku sytuacja wygląda niemal identycznie jak w przypadku EURUSD. Obecnie rynek odrzuca górne ograniczenie konsolidacji, i spodziewać moglibyśmy się spadków z potencjałem wybicia z boxu i ich kontynuacji aż w okolice poziomu 1.2837.
By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!
NZDUSD
Od dłuższego czasu rynek porusza się na południe. Na skutek tych spadków powstała formacja odwróconej głowy z ramionami (oRGR) a po wybiciu szyi rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Nawet jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, ewentualne wzrosty powinny okazać się jedynie korektą a w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewałbym się kontynuacji spadków.

USDCAD
Na skutek dzisiejszych spadków rynek wybił dołem z trwającego od dłuższego czasu kanału wzrostowego. Obecnie obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tegoż kanału, którego odrzucenie może otworzyć drogę do dalszych spadków. Póki jednak niepokonany pozostaje poziom 1.2658 obowiązuje trend wzrostowy.
Sprawdź również moje wcześniejsze projekcje złota i srebra

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!