Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowy przegląd rynków należy rozpocząć od wydarzeń, które miały miejsce jeszcze w dniu wczorajszym. Mowa tu oczywiście o opublikowanym o godz. 23:00 oświadczeniu polityki pieniężnej, z którego wynika, że w najbliższym czasie stopy procentowe w Nowej Zelandii pozostaną bez zmian (wyraźniejszych podwyżek powinniśmy spodziewać się dopiero w 2020 roku).

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas późniejszych konferencji prasowych gubernator banku centralnego, Gream Wheeler zaznaczał, że dolar nowozelandzki jest zbyt silny i przydałoby się jego osłabienie. Niemniej jednak, przy obecnej dynamice inflacji nie widzi on konieczności cięcia stóp procentowych.

W ciągu czwartkowej sesji najistotniejsze okazały się dwie paczki danych z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zaplanowane kolejno na godz. 10:30 oraz 14:30.

Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z najnowszym raportem dotyczącym brytyjskiej produkcji przemysłowej w czerwcu, główny wskaźnik osiągał dynamikę na poziomie 0,5% wobec prognozowanych 0,1% r/r. Co prawda publikowany również o 10:30 raport odnośnie bilansu handlowego prezentował największe deficyty od zeszłego września, to rynek skupił się raczej na wspomnianej produkcji przemysłowej. Jej dynamika roczna również pozytywnie zaskakiwała osiągając poziom 0,3% r/r wobec prognozowanych -0,1% (poprzednio -0,2%).

Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA dotyczyły natomiast inflacji producenckiej oraz tygodniowej liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jak podał BLS inflacja producencka spadła w lipcu m/m z 0,1% od -0,1% a w ujęciu rok do roku z poziomu 2,2% do 1,9%.

Jak w osobnym artykule komentował Piotr Drabik, tygodniowe dane przedstawiające wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wzrosły o 3000 tydzień do tygodnia. Stało się to również za sprawą rewizji zeszłotygodniowych danych. W tygodniu zakończonym 5 sierpnia liczba wniosków wyniosła 244000 wobec 241000 w tygodniu poprzednim (rewizja z 244000).

EURUSD

Kurs eurodolara od wtorku porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że jest to forma korekty czasu względem wcześniejszych spadków, bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem i kontynuacja tej tendencji w okolice poziomu 1.1620. Jeżeli jednak wybicie nastąpi w przeciwnym kierunku, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 1.1818.

EURUSD M30

GBPUSD

W tym przypadku sytuacja wygląda niemal identycznie jak w przypadku EURUSD. Obecnie rynek odrzuca górne ograniczenie konsolidacji, i spodziewać moglibyśmy się spadków z potencjałem wybicia z boxu i ich kontynuacji aż w okolice poziomu 1.2837.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!

GBPUSD H1

NZDUSD

Od dłuższego czasu rynek porusza się na południe. Na skutek tych spadków powstała formacja odwróconej głowy z ramionami (oRGR) a po wybiciu szyi rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Nawet jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, ewentualne wzrosty powinny okazać się jedynie korektą a w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewałbym się kontynuacji spadków.

NZDUSD H4

USDCAD

Na skutek dzisiejszych spadków rynek wybił dołem z trwającego od dłuższego czasu kanału wzrostowego. Obecnie obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tegoż kanału, którego odrzucenie może otworzyć drogę do dalszych spadków. Póki jednak niepokonany pozostaje poziom 1.2658 obowiązuje trend wzrostowy.

Sprawdź również moje wcześniejsze projekcje złota i srebra

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. PGNiG [PGN] i PGE [PGE] na wsparciach
Następny artykułBrokerzy w Niemczech muszą od dzisiaj zapewnić 100% ochrony przed ujemnym saldem rachunku!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here