Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W ciągu czwartkowej sesji poznaliśmy kilka istotnych publikacji makroekonomicznych choć najważniejsze wciąż jeszcze przed nami. Mowa tu oczywiście o wynikach odbywających się dziś przedwczesnych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spośród pozostałych, na szczególne wyróżnienie zasługują dane z Japonii, Chin, UK i Strefy Euro. To właśnie tym ostatnim a więc decyzją w sprawie stóp procentowych żyły dziś rynki.

Źródło: pl.investing.com

Czerwcowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego zdaje się potwierdzać pogłoski rynkowe, które pojawiły się w przeciągu ostatniego tygodnia. Byliśmy zarówno świadkami delikatnie jastrzębiej zmiany tonu wypowiedzi EBC oraz jednoczesnego cięcia prognoz inflacyjnych. Szczegółowe podsumowanie oświadczenia i późniejszej konferencji prasowej EBC dostępne jest w osobnym artykule.

EURUSD

Mimo tak istotnych publikacji makro, eurodolar nie wybił dziś z trwającej od tygodnia konsolidacji. Jeżeli zatem obecnie testowane wsparcie, które w dodatku znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego po raz kolejny powstrzyma sprzedających, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę dzisiejszych spadków, mimo ich stosunkowo niewielkiego zasięgu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pokonanie tego poziomu i kontynuacja spadków.

EURUSD H4

AUDUSD

W przypadku tego instrumentu, w dalszym ciągu podtrzymuję swoją wczorajszą projekcję i liczę na pogłębienie trwającej od wczoraj korekty spadkowej, i re-test lokalnego wsparcia zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibo.

AUDUSD H1

NZDUSD

Na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów rynek zbliża się w okolice poziomu 0.7235, gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej. Odrzucenie tego oporu mogłoby być sygnałem do pojawienia się przynajmniej korekty spadkowej.

NZDUSD H4

USDJPY

Na skutek trwających od wczoraj wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnej strefy oporu zbiegającej się z mierzeniami 38.2% i 50% korekty Fibonacciego z dwóch ostatnich impulsów spadkowych, gdzie już pojawiła się reakcja podażowa. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w okolice poziomu 108.27.

USDJPY H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułApple blokuje opcje binarne. Koniec z aplikacjami brokerów w App Store
Następny artykułeToro wprowadza nowe narzędzia dla traderów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here