Naga MarketsMiło nam poinformować, iż w Comparic.pl zagościł nowy broker (STO), który ceniąc sobie klientów z Polski, postanowił szerzej wkroczyć na nasz rodzimy rynek. Jest to oficjalnie nowy partner codziennych przeglądów rynku i wszystkie analizy, które od tej pory pojawiać się będą w artykułach tworzone będą właśnie na jego platformie transakcyjnej. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo wczorajszej podwyżki stóp procentowych w USA obserwowaliśmy bardzo dynamiczne osłabienie USD. Jak informowaliśmy już wcześniej “przed posiedzeniem FOMC, wszyscy wierzyli w podwyżkę stóp środowego wieczora (93% prawdopodobieństwa). W związku z tym ruch był już zdyskontowany przez rynek (uwzględniono go w cenie dolara amerykańskiego wcześniej). 

Obserwatorzy rynkowi mieli nadzieję, że FED przedstawi silne (jastrzębie) stanowisko i wzrostowo skoryguje medianę dot plot (tak zwanych kropek) czyli projekcji poszczególnych członków FOMC odnośnie kształtowania się ścieżki podwyżek stóp procentowych w przyszłości. Większość urzędników banku centralnego nadal opowiada się jednak za łącznie trzema podwyżkami w 2017, a nie za czterema, co niewątpliwie wywołałoby wyraźne wzrosty na dolarze.

W treści oświadczenia PolMon oraz następnie w trakcie konferencji prasowej z udziałem Janet Yellen zabrakło również jakichkolwiek wskazówek, nawet delikatnych instrukcji co do tego, że kolejne podwyżki się zbliżają i są jak najbardziej potrzebne.”

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

Dzisiejsza sesja również nie była pozbawiona istotnych publikacji. Aż trzy banki centralne podejmowały bowiem decyzję w sprawie stóp procentowych:

  1. BoJ – Bank of Japan (Japonia)
  2. SNB – Swiss National Bank (Szwajcaria)
  3. BoE – Bank of England (Wielka Brytania)

Zgodnie z powszechnym konsensusem żaden z nich nie zdecydował się na zmianę polityki pieniężnej. W przypadku Banku Anglii widać było jednak wyraźne nachylenie w bardziej jastrzębim kierunku, co wywołało kolejną falę umocnienia GBP.

O wiele ciekawiej prezentowała się natomiast scena polityczna, na której brytyjska premier, Theresa May odrzuciła wniosek Szkotów o przeprowadzenie referendum niepodległościowego przed uformowaniem ostatecznego kształtu porozumienia w sprawie Brexitu, czym naraziła się na pogłębienie braku sympatii ze strony rządu z Edynburga prowadzonego przez szkocką partię narodowościową. Więcej na ten temat przeczytasz w popołudniowym przeglądzie rynkowym.

EURUSD

Na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał opór w okolicy poziomu 1.0712. Dziś przez cały dzień obserwujemy wąską konsolidację i dopiero wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić kierunek ruchu.

EURUSD H1

AUDUSD

Po wczorajszych dynamicznych wzrostach, dziś przez cały dzień obserwujemy spokojne spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 0.7620.

AUDUSD H1

GBPUSD

Na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał opór w okolicy poziomu 1.2250, który po krótkiej korekcie spadkowej i re-teście jeszcze dziś przed południem został odrzucony. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wystąpienia przynajmniej korekty spadkowej i re-testu pokonanego dziś oporu (teraz wsparcia) 1.2320 bądź dalej 1.2300.

GBPUSD H1

NZDUSD

Po całodziennej korekcie spadkowej rynek dotarł w okolice pokonanego wczoraj poziomu 0.6970 zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli wsparcie to zostanie w najbliższym czasie odrzucone spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

By wykorzystać analizę i zainwestować na NZDUSD już teraz sprawdź ofertę STO

NZDUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy na EURAUD powstanie podwójny RGR?
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, EUR/JPY, EUR/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here