Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwało przede wszystkim przemówienie prezesa Banku Anglii (BoE) oraz publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy.

Jak już wcześniej informował Krzysztof Wiwatowski z redakcji Comparic.pl, gubernator Banku Anglii (BoE) podczas swojego przemówienia na konferencji The Future of Inflation Targeting w Londynie wskazał, iż gospodarka może zostać uwięziona w cyklu niskich stóp procentowych, co ograniczałoby przestrzeń polityce pieniężnej.

Carney mówił również, że członkowie MPC debatują nad zasadnością krótkoterminowej stymulacji polityki pieniężnej. Według niego, ograniczona przestrzeń na cięcie stopy bankowej sprzyjałaby względnie szybkiej reakcji, jeśli dowody wskazywałyby, że osłabienie aktywności może się utrzymywać.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:40 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego symboliczną deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec franka szwajcarskiego. Największą aprecjację USD notuje natomiast w relacji do dolara nowozelandzkiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:40 | Źródło: finviz.com

GBPUSD najniższej od dwóch tygodni

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji kursu funta spowodowanej wypowiedziami prezesa BoE, rynek pokonał techniczne wsparcie w rejonie 1.3050 i znalazł się na najniższym poziomie od dwóch tygodni. W kolejnych godzinach obserwowaliśmy niewielkie wzrosty, które doprowadziły do re-testu tego poziomu. Jeżeli tylko zostanie on trwale odrzucony, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 1.2920.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

NZDUSD w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że dolar amerykański umacnia się w stosunku do dolara nowozelandzkiego niemal nieprzerwanie od początku roku. Wskutek tych spadków rynek dotarł dziś w okolice technicznego wsparcia w wysokości 0.6600. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet do 0.6490.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCCC spadnie poniżej 100 zł? Spółka zawodzi oczekiwania inwestorów
Następny artykułWIG20 zyskiwał nawet 1,9%, akcje CCC traciły ponad 9% w czwartek na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here