Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego jedyną wartościową publikacją była spadkowa rewizja PKB w USA. Zgodnie z opublikowanymi o godz. 14:30 danymi Departamentu Handlu, Produkt Krajowy Brutto skorygowany o inflację rósł w tempie 2% w ujęciu rocznym. Odczyt ten odpowiadał szacunkom analityków zakładających spowolnienie w porównaniu do początkowo podawanych 2,1%.

Korekta w dół PKB odzwierciedla niższe szacunki dotyczące eksportu, zapasów, inwestycji mieszkaniowych oraz wydatków publicznych i samorządowych.

Raport sygnalizuje, że trzyprocentowy roczny cel wzrostu Trumpa może być jeszcze bardziej nieosiągalny, ponieważ największa gospodarka świata stoi w obliczu komplikacji związanych z nałożeniem ceł na chińskie towary, które mogą przybliżyć perspektywę podniesienia podatków na początku września. Ekonomiści przewidują słabszy wzrost w drugiej połowie i zwiększyli szanse, że rekordowa ekspansja zakończy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Kurs dolara jednym z największych wygranych czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego i kanadyjskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice niedawno pokonanej linii tendencji wzrostowej. Tam też pojawiła się dziś reakcja podażowa i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji USD wobec CAD.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSektor bankowy zarobił na Frankowiczach ponad 5,5 mld zł
Następny artykułBank Millenium największym przegranym kryzysu frankowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here