Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Okazuje się bowiem, że pomimo tak sporej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych jaką dziś poznaliśmy, większą zmienność dostrzec można było jedynie na parach z dolarem australijskim (AUD) i nowozelandzkim (NZD). Warto także zwrócić uwagę, że dolar amerykański (USD) umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego (JPY).

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Wracając jednak do opublikowanych dziś raportów, na uwagę zasługują m.in. dane z australijskiego rynku pracy, które poznaliśmy już o godz. 1:30 czasu polskiego. Jeszcze przed południem rynki poznały także liczne odczyty wskaźników PMI dla Europy kontynentalnej. Najważniejsze w tym przypadku okazały się oczywiście wyniki z Niemiec i strefy euro.

Jeszcze przed południem Główny Urząd Statystyczny poinformował natomiast, że sprzedaż detaliczna w cenach stałych w styczniu 2019 r. była wyższa niż przed rokiem o 5,2% (wobec wzrostu o 7,7% w styczniu 2018 r.). W porównaniu z grudniem 2018 r. miał natomiast miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 18,9%.

O godz. 14:30 poznaliśmy natomiast sporą paczkę danych ze Stanów Zjednoczonych, wśród których do najistotniejszych zaliczyć można bazowe zamówienia środków trwałych, wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii oraz tzw. jobless claims. Wszystkie z wspomnianych raportów opisał już w osobnym artykule Krzysztof Wiwatowski.

Jakby tego było mało, półtorej godz. później (o 16:00) amerykański National Association of Realtors poinformował, iż pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,8%, sprzedaż istniejących domów zmalała w styczniu br. o 1,2% do 4,95 mln (wobec 5 mln poprzednio).

Jedną z ostatnich, istotnych publikacji czwartkowej sesji był natomiast raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 15 lutego 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 85,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,7 mln baryłek dziennie, czyli o 57 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 15 lutego 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 3,672 mln brk co okazało się wynikiem gorszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 3,080 mln brk.

Dolar australijski coraz tańszy

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek dzisiejszej deprecjacji dolara australijskiego rynek wybił dołem z trwającego od ponad tygodnia kanału wzrostowego. Tuż po wybiciu doszło także do szybkiego re-testu dolnego ograniczenia tej formacji a jego odrzucenie otworzyło drogę do dalszych spadków.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H1

Dolar nowozelandzki spadnie jeszcze niżej?

Dość podobnie wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary NZDUSD, której kurs również   pokonał linię tendencji wzrostowej a następnie re-testując odrzucił ją od dołu (jako opór). Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6770.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD H1

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara i euro umacnia się do polskiego złotego. Funt prawie po 5 zł
Następny artykułMinutki EBC: Gołębie stanowisko, nowe TLTRO? Kurs EUR/USD bez rozstrzygnięcia – oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here