Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś. Na pierwszą z nich przyszło nam czekać bowiem aż do godz. 13:30 kiedy to Europejski Bank Centralny (EBC) opublikował protokół z marcowego posiedzenia dot. polityki monetarnej. Publikacja ta nie była jednak na rynku niczym istotnym.

Bank zauważa, że utrzymywanie się niepewności (głównie przez czynniki handlowe) nadal wpływa na perspektywy wzrostu. Spowolnienie gospodarcze może mieć natomiast wpływ na płace oraz ceny. Niektórzy członkowie EBC opowiadali się za tym, aby ustalić wytyczne, aby stopy procentowe pozostały na stałym poziomie do pierwszego kwartału 2020 roku (obecnie mówi się do końca bieżącego roku).

Wraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały natomiast cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Wynika z niego, że pomimo prognoz zakładających wzrost do 216 tys. z 212 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 30 marca 2019 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 202 tysięcy, co oznacza spadek o 10 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najniższy poziom od 6 grudnia 1969 roku, kiedy to również liczba zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych wynosiła 202 tys.

Dolar amerykański największym wygranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:45 zauważymy, że dolar amerykański (USD) umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można wobec funta szterlinga (GBP), który bezsprzecznie zasłużył dziś na miano największego przegranego sesji.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

Jak reagował USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek oscyluje obecnie w okolicy górnego ograniczenia trwającej od 29 marca br. konsolidacji. W wyniku lepszych niż oczekiwano, marcowych rezultatów wskaźnika PMI Ivey pojawiła się tu już nawet pierwsza reakcja podażowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie kurs osunie się w okolice poziomu 1.3346 bądź nawet 1.3333.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M30

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – rynki w oczekiwaniu na raport z rynku pracy
Następny artykułKurs złotego coraz silniejszy! Dolar, euro, funt i frank coraz tańsze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here