Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja danych dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w Stanach Zjednoczonych. Z raportu U.S Bureau of Labor Statistics (BLS) wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu br. o 0,1%. Oznacza to, że przez ostatnie 12 miesięcy, koszyk wszystkich pozycji wzrósł o 1,6 procent przed sezonowym wyrównaniem.

Kurs dolara największym przegranym sesji…drugi raz z rzędu

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański (USD) osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można dziś było wobec dolara nowozelandzkiego. Warto w tym miejscu przypomnieć także, że podobną sytuację obserwowaliśmy również wczoraj, kiedy USD był najsłabszą, a NZD najsilniejszą walutą grupy G8.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

AUDCHF w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCHF zauważymy, że wskutek wtorkowych spadków kurs osunął się w okolice horyzontalnego wsparcia i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Dziś także obserwujemy przewagę popytu i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w rejon 0.7030.

Kurs pary walutowej AUDCHF
AUDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 11 lipca 2019
Następny artykułPoszkodowani przez BitMarket jednoczą siły!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here