Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Wszystko to za sprawą wyczekiwanej od dawna decyzji monetarnej Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami zaprezentował cały pakiet zmian polityki pieniężnej, w tym obniżkę stopy depozytowej do poziomu -0,5%, reaktywację programu skupu aktywów oraz poziomowanie stóp procentowych.

Podczas konferencji prasowej Mario Draghi, ostatni raz występujący w roli prezesa banku, poinformował dodatkowo o obniżeniu prognoz gospodarczych i inflacyjnych ostrzegając przed rosnącym ryzykiem spadków koniunkturalnych.

– Rada Prezesów potwierdziła potrzebę wysoce akomodacyjnej postawy polityki pieniężnej przez dłuższy okres czasu i nadal jest gotowa dostosować wszystkie swoje instrumenty, w stosownych przypadkach, aby zapewnić, że inflacja będzie zmierzać do osiągnięcia swojego celu w sposób trwały, zgodnie ze swoim zobowiązaniem do symetrii – wyjaśniał Mario Draghi.

Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej po posiedzeniu EBC, inwestorzy poznali także najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) oraz zmiany poziomu zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.

Dolar amerykański największym przegranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:20 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego, euro i dolara australijskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

USDCHF odrzuca istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego poziomu oporu, gdzie dziś ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do spadków.

kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGołębie w Europie z mocnym uderzeniem
Następny artykułKomentarz giełdowy – EBC i optymizm handlowy wspierają giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here