Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Wydarzenie to nie miało jednak żadnego więksego wpływu na notowania wspólnej waluty.

Biorąc pod uwagę zmienność go godz. 16:40 zauważymy, że dolar amerykański nieznacznie umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G-8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

USDCHF

Jak widać na powyższym screenie, największą zmienność wśród majorsów dostrzec można dziś było na notowaniach pary walutowej USDCHF, której kurs odbił się od lokalnej strefy wsparcia. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

Warto jednak zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich dni kurs tej pary walutowej nie porusza się zbyt technicznie, co zwiększa ryzyko pojawienia się ponownych spadków.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrancuzi mogą kupować Bitcoiny w sklepach tytoniowych
Następny artykułMACD Double Screen – GBPUSD, USDPLN – 10 stycznia 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here