Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Ponieważ codzienne przeglądy rynków stanowią kompleksowe podsumowania najważniejszych wydarzeń mijających dni, na wstępie chciałbym wrócić do wydarzenia, które miało miejsce jeszcze w dniu wczorajszym. Mowa tu oczywiście o decyzji FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Ponieważ była to decyzja zgodna z rynkowym konsensusem, nie wywołała ona specjalnego zaskoczenia. Znacznie większe znaczenia miał rozkład kropek (dots), z którego wynika, że Rezerwa Federalna planuje jeszcze jedna podwyżkę stóp procentowych w tym roku. Z kolei prognozy na rok 2018 wskazują na 3 podwyżki.

Jak w swoim artykule informował już wczoraj Krzysztof Wiwatowski, według oświadczenia Fedu redukcja bilansu rozpocznie się w październiku zgodnie z harmonogramem przedstawionym na lipcowym posiedzeniu. Ostatnie huragany jakie nawiedziły Stany Zjednoczone nie powinny stanowić zagrożenia dla średnioterminowych perspektyw gospodarczych. Analitycy i rynki spodziewały się gołębich zmian w zakresie kropek – utrzymanie ich ogólnego obrazu bez większych zmian było jednym z głównych powodów dynamicznej aprecjacji USD po decyzji w sprawie stóp.

Przechodząc już do dnia dzisiejszego, warto podkreślić, że najważniejszymi wydarzeniami sesji azjatyckiej jak i nie całej czwartkowej sesji była decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Japonii (BoJ) oraz najnowsze odczyty nowozelandzkiego PKB za drugi kwartał bieżącego roku.

Bank of Japan poinformował tuż przed godziną 01:00 naszego czasu, że zdecydował się utrzymać dotychczasową politykę pieniężną bez większych zmian. W oświadczeniu, które pojawiło się zaraz pop posiedzeniu można było przeczytać, że Bank Japonii pozostawia stopy na niezmienionym poziomie (depozytowa wynosi -0,1%) oraz planuje skup JGB (japońskich obligacji rządowych) na poziomie zbliżonym do obecnych (roczna pula to około 80 bilionów jenów). Decyzja ta nie wpłynęła jednak za bardzo na notowania JPY.

Jak informowaliśmy już o poranku, zgodnie z danymi dotyczącymi PKB Nowej Zelandii, dynamika wskaźnika plasowała się na 0,8% kw/kw (tak jak zakładali ekonomiści). Jest to rezultat lepszy w stosunku do Q1 2017 (0,5%, zrewidowano do 0,6%). Wskaźnik dynamiki rocznej natomiast pokrył się z wcześniejszą publikacją. Podobnie jak na jenie, na dolarze nowozelandzkim nie obserwowano silniejszej zmienności.

AUDUSD

Na skutek trwającej od wczorajszego wieczoru silnej aprecjacji dolara amerykańskiego wczoraj na wykresie dziennym powstał pro-spadkowy pin-bar a dziś tworzy się potężna świeca podażowa. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 0.7760.

Sprawdź również czy na EURUSD powstanie RGR?

AUDUSD Daily

USDCHF

Na skutek trwających od dwóch tygodni wzrostów rynek pokonał po czym re-testując odrzucił linię tendencji spadkowej. Dzięki wczorajszej aprecjacji USD kurs dotarł aż w okolice górnego ograniczenia trwającej od dłuższego czasu konsolidacji i mimo, że opór ten nie został precyzyjnie przetestowany, to w jego okolicy dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

USDCHF H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Fed daje i zabiera
Następny artykułWybory parlamentarne w Niemczech. Jak to dobrze rozegrać?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here