Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała nad wyraz spokojnie. W ciagu dnia poznaliśmy bowiem zaledwie jedne warte uwagi dane. Mowa tu oczywiście o raporcie odnośnie zamówień środków trwałych, bilansu handlowego oraz zadeklarowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Wyniki nie przełożyły się jednak na silniejsze ruchy USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniżej podsumowanie najważniejszych wskaźników opublikowanych o 14:30:

  • Zamówienia środków trwałych m/m: 6,5%, prognoza 3,0%, poprzednio -0,1% (po spadkowej rewizji)
  • Bazowe zamówienia środków trwałych m/m: 0,2%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,6% (po wzrostowej rewizji)
  • Bilans handlowy towarów: -63,86 miliarda, prognoza -65 miliarda, poprzednio -65,90 miliarda
  • Jobless claims: 244 tysiące, prognoza 241 tysięcy, poprzednio 234 tysiące (po rewizji wzrostowej)

Jak informowaliśmy już wcześniej, patrząc na powyższe dane obiektywnie, to przeważają raczej na stronę pozytywną – najważniejszym odczytem były bowiem durable good orders. Reakcja USD była jednak marginalna i na głównych parach zyskiwał maksymalnie kilkanaście pipsów. Może to sugerować, że nadal nikt nie jest zainteresowany kupowaniem dolara.

AUDUSD

Na skutek trwających od wczoraj wzrostów spowodowanych odrzuceniem dolnego ograniczenia konsolidacji rynek ostatecznie wybił z niej górą. Późniejsze wzrosty obserwowaliśmy aż do dzisiejszego poranka kiedy to pojawiła się reakcja podażowa. Przez niemal cały dzień obserwowaliśmy spadki w efekcie czego kurs dotarł w okolice górnego ograniczenia wlześniejszgo boxu zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Wiele wskazuje jednak na to, że mimo iż mamy tu konfluencję wsparć, to poziom ten może wkrótce zostać pokonany.

AUDUSD H1

USDCAD

Rynek od dłuższego czasu porusza się w kanale spadkowym. Mimo, że w dniu wczorajszym rynek podjął próbę wybicia z niego górą to ostatecznie podaż szybko zanegowała to wybicie a na skutek wczorajszego oświadczenia FOMC i pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowym poziomie obserwowaliśmy silną deprecjację dolara amerykańskiego w efekcie czego kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału. Tamteż pojawiła się reakcja popytowa a na skutek trwającej od wczorajszego wieczoru konsolidacja uformowała się pro-wzrostowa formacja odwróconej głowy z ramionami (oRGR), którą opisywałem w mojej wcześniejszej analizie. Dzięki późniejszym wzrostom rynek nie tylko zrealizował techniczny zasięg formacji oRGR ale również wybił górą z kanału spadkowego. Jeżeli popytowi uda się pokonać również obecnie testowany opór, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji w najbliższym czasie.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCHFJPY – Outside Bar + 50% zniesienie = spadki?
Następny artykułO wykresach ani słowa… NZD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here