Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Podsumowanie czwartkowej sesji niewątpliwie należałoby rozpocząć od wydarzenia, które miało miejsce jeszcze wczoraj wieczorem. Mowa tu oczywiście o decyzji monetarnej Reserve Bank of New Zealand. Pomimo, zdaje się braku zmiany w kształcie prowadzonej polityki (oficjalna stopa kasowa wciąż na poziomie 1,75%), rynek zareagował na to wydarzenie drastycznym skokiem zmienności NZD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak w swoim artykule podkreślał Adam Rak, najważniejszym paragrafem wczorajszego oświadczenia był ten w którym RBNZ przyznaje iż dalsza polityka monetarna nadal będzie dostosowywana do bieżących warunków gospodarczych. Bank zaznaczył również, że istnieje wiele niewiadomych związanych z potencjalnymi zmianami w kształcie polityki monetarnej.

Możliwym wytłumaczenie zwiększonego popytu na NZD było stwierdzenie RBNZ, że aprecjacja dolara nowozelandzkiego jest częściowo usprawiedliwiona czynnikami fundamentalnymi. Analitycy Westpac tłumaczą w swoim najnowszym komentarzu rynkowym, że obserwowane w nocy wzrosty wyceny NZD są reakcją kupujących, którzy spodziewali się bardziej gołębiego tonu RBNZ. Pozytywnie zaskoczone neutralnym oświadczeniem byki wykorzystały ten moment do zwiększonych zakupów.

Więcej ważnych punktów najnowszego oświadczenia RBNZ można znaleźć poniżej:

  • Prognozuje się, że polityka monetarna pozostanie ekspansywna w krajach rozwiniętych,
  • Prognozy wzrostu gospodarczego w Nowej Zelandii pozostają dobre,
  • Polityka monetarna RBNZ będzie dostosowywana do panujących warunków gospodarczych jeszcze przez dłuższy czas,
  • Bilans handlowy Nowej Zelandii zwiększył się w maju o około 3%, głównie za sprawą wyższych cen eksportowych. 

W ciągu czwartkowej sesji najistotniejszymi danymi były te opublikowane o godzinie 14:30. Poznaliśmy wówczas wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie oraz cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z opublikowanym przez Statistics Canada kwietniowym raportem dotyczącym sprzedaży detalicznej, dynamika wskaźnika osiągała rezultaty zdecydowanie lepsze od prognoz (+0,8%). Dodając do tego silną rewizję marcową (z +0,3% do +0,7%), inwestorzy obserwowali dynamiczną aprecjację CAD.

Dane ze Stanów Zjednoczonych okazały się jednak zdecydowanie mniej optymistyczne i to z kilku powodów. Jak pisałem już wcześniej, pierwszym powodem jest oczywiście liczba jobless claims. 241 tys. zamiast spodziewanych 240 tys. wniosków złożonych w minionym tygodniu jest negatywnym sygnałem płynącym z amerykańskiego rynku pracy. Wydźwięk dzisiejszej publikacji wzmocniony jest jeszcze faktem, że poprzedni odczyt został zrewidowany w górę z 237 tys. do 238 tys. Negatywny wydźwięk ma również ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która wzrosła o 8 tys. do 1 944 tys.

Biorąc pod uwagę zmienność podczas całej czwartkowej sesji (do godz 17:00) zauważymy, że większe ruchy notowały jedynie pary USDCAD i NZDUSD.

Źródło: http://finviz.com

AUDUSD

Od czasu pokonania i re-testu lokalnego wsparcia bedącego dolnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji rynek porusza się stosunkowo spokojnie. Mimo to dostrzec możemy niewielką przewagę podaży w efekcie czego w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 0.7520 będącego dolnym ograniczeniem obecnego boxu.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

AUDUSD H4

GBPUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek dotarł w okolice lokalnej (zielonej) strefy wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojną konsolidację, z której wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

GBPUSD H1

NZDUSD

Na skutek trwających od połowy maja br. wzrostów rynek dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału spadkowego, gdzie od kilku dni obserwujemy konsolidacje. Odrzucenie tego oporu mogłoby być sygnałem do ponownych spadków, dla których potencjalnym targetem mogłaby być lokalna (zielona) strefa wsparcia zbiegająca się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

NZDUSD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Huśtawka nastrojów trwa dalej
Następny artykułNZDUSD – kolejny raz dotyka ramię trójkąta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here