Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Okazuje się bowiem, że spośród opublikowanych dziś raportów, zaledwie dwa zasługiwały na jakąkolwiek większą uwagę. Nie oznacza to jednak, że wywołały one ponadprzeciętną zmienność. Wręcz przeciwnie, nic takiego nie miało dziś miejsca.

Pierwszą z wspomnianych publikacji był rozczarowujący raport ONS obrazujący wyniki wrześniowej sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, drugą natomiast cotygodniowy raport Department of Labor z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, iż liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 13 października uplasowała się na poziomie 210 tysięcy, co oznacza spadek o 5 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Tak niewielka ilość istotnych publikacji makroekonomicznych sprawiła, że i na rynkach walutowych nie obserwowaliśmy dziś większej zmienności. Spośród głównych par walutowych, największe wahania dostrzec można była na notowaniach AUDUSD i GBPUSD.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com 

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że kurs od kilku dni oscyluje w okolicy dość istotnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostałaby w końcu odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Notowania pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

GBPUSD

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary GBPUSD, gdzie w skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej lokalnego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3030.

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H1

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGoldman Sachs buduje krypto-portfel wart bilion dolarów
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/AUD, AUD/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here