Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


 Europejskie PMI przemysłowe osuwa się z grudniowych maksimów

Pierwszy dzień lutego wiąże się z licznymi odczytami PMI dla sektora przemysłu. Jeszcze przed południem poznaliśmy finalny styczniowy odczyt PMI przemysłowego w strefie euro. Z raportu IHS Markit wynika, iż odczyt na poziomie 59,60 pokrył się w wstępnymi szacunkami. W porównaniu z grudniem oznacza to jednak spadek wartości wskaźnika z historycznych szczytów na poziomie 60,60.

Sektor przemysłowy w strefie euro bardzo dobrze rozpoczął 2018 rok. Mimo, że w styczniu tempo wzrostu produkcji i nowych zamówień spadło z rekordowych poziomów z grudnia ub.r. to wciąż pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Zakres, w jakim popyt wzrósł w ostatnich miesiącach, nadal wyprzedzał zdolności produkcyjne, prowadząc do niemal rekordowych wzrostów zarówno zaległości niezakończonych zamówień, jak i czasów dostawy dostawców.Wzrostowi cen związanemu z dalszymi zmianami na rynku towarzyszył gwałtowny wzrost cen ropy w ciągu ostatniego miesiąca, co spowodowało dalszą intensyfikację presji kosztowych. Ponieważ coraz wyższe koszty są coraz częściej przenoszone na klientów, badanie wysyła ostrzeżenie o potencjalnym wzroście przyszłej inflacji cen konsumpcyjnych” – komentował Chris Willamson z IHS Markit.

Brytyjskie PMI przemysłowe kolejny miesiąc w dół

Po nie najgorszych wynikach PMI przemysłowego dla Europy Kontynentalnej, o 10:30 poznaliśmy styczniowe rezultaty tego samego wskaźnika dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit, Wielka Brytania rozpoczyna 2018 rok z nienajlepszą kondycją przemysłu.

Dzisiejszy odczyt (55,3) nie sprostał oczekiwaniom ankietowanych ekonomistów, którzy spodziewali się rezultatu na poziomie 56,5. Ponadto ujemnie zrewidowano również grudniową wartość wskaźnika do 56,2 z 56,3 poprzednio.

“Brytyjski sektor produkcyjny odnotował niepożądane wolniejsze tempo wzrostu cen na początku 2018 r. (…) Wzrost produkcji gwałtownie spadł od najwyższego poziomu z listopada, a indeks wyprzedzający nowych zamówień, który był bardziej perspektywiczny, obniżył się do siedmiomiesięcznego minimum. Inflacja kosztowa wzrosła do 11-miesięcznego maksimum i do jednego z najwyższych poziomów w historii. Było to spowodowane m.in. gwałtownymi wzrostami cen ropy.” – komentował Rob Dobson z IHS Markit

Zadowalające wskazania PMI ze Stanów Zjednoczonych

O godzinie 15:45 IHS Marit opublikował również wyniki PMI ze Stanów Zjednoczonych. Jak wynika z raportu, wskaźnik PMI utrzymał się na poziomie 55,5. Odczyt ten jest taki sam jak poprzednio, a ponadto takie były również prognozy ekonomistów.

W przypadku Stanów Zjednoczonych zdecydowanie ważniejszy jest natomiast raport instytutu ISD (Institute of Supply Management). W tym przypadku prognozy zakładały spadek wartości wskaźnika z 59,7 do 58,8. Ostateczny rezultat na poziomie 59,1 okazał się więc nieznacznie lepszy.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Jeszcze o poranku dolar amerykański notował stabilne wzrosty w stosunku do całego koszyka głównych walut. W chwili pisania tego artykułu (godz. 16:40) umacnia się on jednak już tylko w stosunku do JPY i AUD.

Dzienna zmienność w stosunku do USD | Dane z godz. 16:40 | Źródło: Finviz.com

AUDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCHF zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego tygodnia dynamicznych spadków kurs pokonał po czym re-testujac odrzucił lokalne wsparcie (teraz opór) w okolicy poziomu 0.7595. Odrzucenie tej strefy otworzyło drogę do dalszych spadków, w efekcie czego obecnie zbliżamy się w okolice kolejnego istotnego poziomu wsparcia.

AUDCHF H4

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jeżeli i ta strefa zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7150 a to daje zasięg pirzekraczajacy 280 pips.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu

AUDCHF Daily

Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że w dniu dzisiejszym jest ono wyceniane najtaniej od listopada ub.r. Kurs ponownie oscyluje w okolice technicznego wsparcia (9200 USD) i jeżeli tylko strefa ta zostałby pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

Notowania BTC/USD od TradingView

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen: USDPLN – 01.02.2018
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin poniżej $10 tys., najniżej od listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here