Naga Markets

Czwartkowe notowania złotego czekają na dane z USA. Rynek wierzy w przemianę Fedu Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na eurodolarze jak i PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,8422 PLN za euro, 4,9920 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,0029 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5322 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 8,156% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty pozostaje pod presją

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach nie zmieniły znacząco kluczowych układów. PPI z USA wypadło powyżej prognoz, jednak uwaga inwestorów skupiona jest głównie na dzisiejszym wskazaniu CPI za wrzesień. Rynek ciągle zdaje się liczyć iż ewentualny sygnał że szczyt inflacyjny jest za nami skłoni Fed do zmiany stanowiska w zakresie tempa zacieśniania polityki. Wśród innych istotnych wydarzeń warto wspomnieć o podtrzymaniu nerwowości w Wlk. Brytanii gdzie BoE ma zakończyć w piątek skup obligacji. Lokalnie nie dzieje się zbyt wiele. Na koszyku CEE obserwujemy podtrzymanie presji na wycenie forinta. Równocześnie potwierdzone zostało (za PAP) iż BGK pozostaje aktywny na rynku FX starając się stabilizować spadki złotego.

W trakcie dzisiejszej sesji wszystkie oczy zwrócone będą na 14:30, gdzie rynek oczekuje wskazania CPI z USA na poziomie 8,1% r/r. Dodatkowo warto śledzić zachowanie europejskiego rynku długu mającego ponownie swój swoisty „stress test”.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN pozostaje tuż pod zakresem 5,00 PLN. EUR/PLN zanotował lekką korektę (wobec niedawnych szczytów) i konsoliduje obecnie bliżej 4,84 PLN. Rynek czeka na ruchy eurodolara po 14:30.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułCeny ropy naftowej grają pod dyktando polityków. OPEC+ dokręca śrubę
Następny artykułPKO BP nisko na tle historycznym
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here