Polskie monety tworzące stosW środę złotówka traciła do większości głównych walut – wyraźnie umacniał się kurs euro, kurs dolara wzrasta o 8 groszy od zeszłego tygodnia, kurs franka również w górę, najstabilniej prezentuje się natomiast kurs funta. Zmiany notowań w czwartek dokładniej zaprezentowano poniżej.


Kurs euro testuje 4,30, EUR/PLN wyraźniej w górę

Takiej zmienności notowań europejskiej waluty z pewnością nikt się nie spodziewał. W przeciągu tygodnia kurs EUR/PLN wahała się o 4 grosze i w trakcie środowej sesji testował poziom 4,30 – pierwszy raz od miesiąca.

kurs euro EURPLN 7 lutego 2019
Kurs euro najwyżej od początku stycznia. Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to jednak faktu, że kurs euro nadal utrzymuje się w wąskiej konsolidacji i dopiero trwałe wybicie 4,30 zł (lub 4,27 zł) oznaczałoby chęć zwiększenia obserwowanych w ostatnich miesiącach fluktuacji. W czwartek, 7 lutego, notowania euro utrzymują się nad 4,2950, nie wykazując większej zmienności.

Kurs dolara w górę o 8 groszy od zeszłego tygodnia, USD/PLN pokonuje 3,78 zł

Jeszcze dynamiczniejsze wzrosty niż EUR/PLN, realizuje para walutowa USD/PLN. Kurs dolara wzrastał w środę o ponad dwa grosze i zamykał się nad 3,78 zł. Cena znajduje się coraz bliżej istotnego oporu 3,80, którego wybicie otwiera z kolei drogę do 3,84 zł, gdzie przebiega górne ograniczenie paromiesięcznej konsolidacji.

kurs dolara USDPLN 7 lutego 2019
Kurs dolara zyskuje czwartą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Dopóki wspomniane poziomy nie zostaną jednak wybite, na USD/PLN powinna utrzymywać się presja podażowa pozwalająca na potencjalny re-test 3,73 zł (minima rysowane od listopada). Kurs dolara nadal porusza się więc w szerokiej konsolidacji.

GBP/PLN skromnie odbija, kurs funta testował 4,86 zł

Po ponownym spadku do istotnej strefy wsparcia na 4,86 zł, kurs funta w środę odbijał i w czwartek próbuje kontynuować wzrosty, jednak aprecjacja GBP/PLN blokowana jest przez maksima z pierwszej połowy stycznia, tuż nad 4,89 zł.

kurs funta GBPPLN 7 lutego 2019
Kurs funta bez większych zmian w stosunku do innych par złotowych. Źródło: Tradingview.com

Dopóki cena utrzymuje się nad 4,86 zł, kurs funta cały czas ma szansę na podejście do poziomu 5 złotych. Spadek pod zaznaczoną na czerwono strefę będzie natomiast oznaczał ponowny wzrost szans na umocnienie złotówki.

Kurs franka w górę, testuje dawne wsparcie. CHF/PLN po 3,77 zł

Frank szwajcarski zyskuje ponad 5 groszy od rozrysowanych pod koniec stycznia wielomiesięcznych minimów i w środę powraca nad 200 EMA, testując jednocześnie dawne wsparcie 3,7750. Jeżeli kurs franka chce jednak nadal rosnąć musi pokonać zaznaczoną na pomarańczowo linię, co otworzy mu ponownie drogę w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji na 3,79-3,81.

kurs franka 7 lutego 2019
Kurs franka odbija od wielomiesięcznych dołków. Źródło: Tradingview.com

Zanim to jednak nastąpi, na CHF/PLN powinna utrzymywać się presja podażowa – dopóki więc 3,7750 nie zostanie wybity, istnieje szansa na powrót do 3,73 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here