Złotówka i dwa złoteW trakcie trzech dni Wigilii oraz Świąt Bożonarodzeniowych kurs złotówki do głównych walut poddany był silniejszej zmienności, przy ograniczonej płynności wywołanej sezonem zamkniętych giełd oraz ograniczonej aktywności inwestorów. W czwartek gdy sytuacja powinna wracać do normy polski złoty delikatnie zyskuje do kursów walut głównych: euro kosztuje 4,2810, dolar 3,7605, funt 4,7600, a frank 3,7892.


Kurs funta (GBP) nadal w kanale spadkowym

W okresie świątecznym kurs funta próbował wybijać spadkowy kanał (przerywana niebieska linia) rysowany od połowy zeszłego miesiąca. Próby wybicia skutecznie blokował jednak poziom 4,78 zł w efekcie czego na GBP nadal utrzymuje się presja spadkowa. Chcąc jednak zobaczyć silniejsze osunięcia (na przykład pod minima grudniowe na 4,72 zł), niezbędne będzie pokonanie krótkoterminowego wsparcia 4,75 zł.

kurs funta GBP 27 grudnia

Kurs dolara (USD) zagościł w konsolidacji na dobre

Złoty do dolara amerykańskiego zyskiwał najsilniej w Wigilię testując grudniowe minima. W święta i w czwartek powraca natomiast do konsolidacji (czerwony prostokąt) testując jej dolne ograniczenie. Wiele wskazuje na to, że kurs dolara zakończy w tym kilkugroszowym zakresie 2018 rok nie oferując inwestorom wyraźniejszego rozwoju sytuacji.

kurs dolara USD 27 grudnia

Kurs euro (EUR) walczy z dwutygodniowymi minimami

Najsilniej w okresie świątecznym złotówka reagowało w stosunku do waluty europejskiej. Ostatecznie jednak działania inwestorów zakończyły się na nieudanych testach poziomu 4,28 zł, który od połowy miesiąca utrzymuje cenę w ryzach. W szerszej perspektywie kurs euro porusza się bokiem (pomiędzy zaznaczonymi na zielono strefami) i dopiero ich wybicie powoli na silniejsze umocnienie lub osłabienie PLN.

kurs euro EUR 27 grudnia

Kurs franka (CHF) chce się osłabiać?

24 grudnia notowania CHF znalazły się przez chwilę na najniższych poziomach od początku miesiąca, by za chwilę przetestować ponad tygodniowe maksima nad 3,81 zł. W drugi dzień świąt kurs franka jednak silniej tracił i spadki wobec złotego są kontynuowane również w czwartek, spychając cenę w rejon pod 3,79 zł.

kurs franka CHF 27 grudnia

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here