Notowania złotego w drugiej połowie tygodnia spowalniają swoją aprecjację. Kurs euro zatrzymuje się na 4,2761 zł, dolar odbija od dwumiesięcznych minimów, funt znajduje lokalne wsparcie, a kurs franka pokazuje niezdecydowanie. Sprawdź kursy walut Forex w czwartek, 6 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2776 Euro
USDPLN 3,8095 dolar
GBPPLN 4,8294 funt
CHFPLN 3,8314 frank

Kurs euro zatrzymał się na majowych minimach. EUR/PLN znajduje wsparcie?

Dynamiczna deprecjacja EUR/PLN obserwowana od minionego tygodnia dochodzi ostatecznie do minimów majowych na wysokości 4,2761 zł, gdzie się zatrzymuje. W czwartek kurs euro koryguje i przed godziną 09:00 odrabia część dotychczasowych strat.

kurs euro EURPLN 6 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Jeżeli presja podażowa ma być kontynuowana, to wtedy wsparcie musiałoby zostać wybite co otwiera drogę do tegorocznych minimów w okolicach 4,26 zł.

Kurs dolara wyciąga dołki. USD/PLN testuje ważny poziom

W kluczowym momencie środowej sesji kurs dolara znajdował się blisko poziomu 3,78 zł, czyli najniżej od pierwszej połowy kwietnia. Ostatecznie ruch został zniesiony i USD/PLN kończył dzień na plusie, jednak wykres testował istotny poziom, a mianowicie obszar 200-okresowej średniej ruchomej. Ta od trwałego wybicia rok temu już czterokrotnie blokowała deprecjację pary walutowej i w tym tygodniu czyni to ponownie.

kurs dolara USDPLN 6 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Nie zmienia to oczywiście faktu, że kurs dolara nadal porusza się pod dołkami majowymi i poziomem 3,8141 zł, który stanowi obecnie istotną strefę oporu.

Kurs funta zatrzymał się na 4,28 zł. GBP/PLN z chwilowym oddechem?

Notowania brytyjskiej waluty od początku maja tracą już ponad 20 groszy, jednak w czerwcu odnajdują lokalne wsparcie na wysokości poziomu 4,82 zł, który jak na razie blokuje dalszą deprecjację. W celu zmniejszenia presji podażowej niezbędne będzie jednak ponowne wybicie 4,84 zł i strefy minimów z października ubiegłego roku. Kurs funta na wykresie poniżej:

kurs funta GBPPLN 6 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka nie potrafi odnaleźć kierunku. CHF/PLN z serią długich knotów

Od końca maja kurs franka boryka się z górnym ograniczeniem konsolidacji na wysokości 3,83 zł i nie potrafi obrać dalszego kierunku. O nie zdecydowaniu świadczy między innymi seria długich górnych i dolnych knotów świec dziennych, które są rysowane od ponad tygodnia. CHF/PLN w czwartek utrzymuje się nad poziomem granicznym i po większej zmienności środowej prezentuje większy spokój.

kurs franka CHFPLN 6 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here