stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduEuro i frank rozpoczynają drugą połowę tygodnia niezwykle stabilnie, trzy dni spadków odreagowywać próbuje kurs dolara, a funt w środę pogłębia niemal dwuletnie maksima w stosunku do złotego. Sprawdź kursy walut w czwartek, 14 marca 2019 r.


EUR/PLN nadal przy 4,30, kurs euro bez wyraźniejszych zmian

Kolejny dzień tygodnia i kolejna sesja z niezwykle stabilnym EUR/PLN. Notowania euro stoją w miejscu od czterech dni, wyraźnie przyklejając się do okrągłego poziomu 4,30 zł, który pod koniec roku pełnił rolę istotnego oporu. Cena jednocześnie jest zakleszczona pomiędzy dwoma średnimi ruchomymi – szybszą z 50 ostatnich sesji oraz wolniejszą z 200 sesji handlowych:

kurs euro 14 marca
Kurs euro dawno nie wykazywał tak dużej stabilności. Źródło: Tradingview.com

Analitycy nadal są zdania, że sytuacja nie ulegnie zmianie w przeciągu kolejnych tygodni i o ile nie pojawią się jakieś niespodziewane informacje lub zawirowania rynkowe, euro powinno trzymać się obecnego kanału.

USD/PLN koryguje po 3 dniach spadków, kurs dolara na 3,80 zł

Kurs dolara w środę zamykał się poniżej pułapu 3,80 zł, wybijając jednocześnie dynamiczne wsparcie wyznaczane przez średnią ruchomą. USD/PLN nie poddaje się jednak tak łatwo i w czwartek próbuje nieśmiało korygować powracając nad istotny opór (który blokował jakiekolwiek wzrosty od listopada do połowy lutego):

kurs dolara 15 marca
Kurs dolara nie daje za wygraną i walczy z 3,80 zł. Źródło: Tradingview.com

Zachowanie ceny na wysokości 3,80 zł będzie niezwykle istotne. Jeżeli dolar utrzyma się nad poziomem, wtedy otworzy sobie szansę do korekty wzrostowej. Jeżeli jednak opór wygra, wtedy zwiększy się szansa na przetestowanie tegorocznych minimów poniżej 3,72 zł.

Kurs funta pogłębiał dwuletnie maksima, GBP/PLN reaguje na Brexit

Niewątpliwie największym wygranym sesji środowej okazał się kurs funta, który w wyniku głosowań dotyczących Brexitu i odrzuceniu opcji jego „twardej” wersji testował najwyższe poziomy od niemal dwóch lat, delikatnie pogłębiając tegoroczne szczyty nad 5,07 zł. Handel czwartkowy rozpoczyna się jednak niżej, od testu 5,04 zł sugerując, że wczorajsze poziomy były zbyt wysokie dla GBP/PLN:

kurs funta 14 marca
Kurs funta w górę po głosowaniu w Izbie Gmin. Źródło: Tradingview.com

To jeszcze nie koniec maratonu związanego z rozwodem Wielkiej Brytanii z Unią Europejską – dzisiaj kolejna runda głosowań dotycząca alternatyw dla „hard Brexitu”, w tym między innymi możliwości rozpisania drugiego referendum. Zmienność na funcie powinna więc nadal się utrzymywać.

CHF/PLN z szarpaną stabilnością, kurs franka nadal nad 3,78 zł

Z jednej strony kurs franka odrzuca próby umocnienia, z drugiej CHF/PLN od początku tygodnia utrzymuje się nad pułapem 3,78 zł, dryfując pomiędzy siatką średnich ruchomych oraz we wnętrzu szerokiej konsolidacji. W czwartek nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy i cena nadal powinna przesuwać się bokiem.

kurs franka 14 marca
Kurs franka stabilnie w drugiej połowie tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Czwartkowy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera w sobie zbyt wiele istotnych publikacji. Jedynie o godzinie 15:00 pojawią się dane z amerykańskiego rynku pracy, a po 20:00 czasu polskiego brytyjski parlament ponownie zagłosuje ws. Brexitu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here