stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduPolski złoty kolejny raz w tym tygodniu zaczyna sesję od spadków. W czwartek kurs euro ponownie rośnie, walcząc z 4,34 zł, kurs dolara odrabia część strat, kurs funta napiera na poziom 4,99 zł, a kurs franka pokonuje 3,82 zł potwierdzając utrzymywanie się presji podażowej na PLN. Sprawdź jak kształtują się kursy walut 21 lutego 2019 roku.


Kurs euro znowu w górę, EUR/PLN nie chce odpuścić

Po tym jak w środę kurs euro testował najwyższe poziomy od końca października (4,3450 zł) pod koniec dnia wracając poniżej istotnego poziomu oporu, czwartkowa sesja przynosi kolejną próbę jego wybicia i umocnienie EUR/PLN o niemal 0,20%.

kurs euro 21 lutego 2019 r.
Kurs euro próbuje rosnąć, złotówka jednak się broni. Źródło: Tradingview.com

Złoty stara się bronić, jednak atak kupujących euro trwa niemal nieprzerwanie od zeszłej środy. Od początku miesiąca kurs euro wzrasta już o niemal 2% i na razie nic nie sugeruje, że sytuacja ulegnie odwróceniu.

USD/PLN odrabia część strat, kurs dolara również rośnie

Chociaż od zeszłotygodniowych szczytów kurs dolara osłabiał się o pięć groszy, to 21 lutego przynosi kolejną próbę odbicia. W dwóch ostatnich dniach kończyło się to rozrysowaniem długich górnych cieni świec i niższych szczytów, dolarowe byki nie dają jednak za wygraną.

kurs dolara 21 lutego 2019 r.
Kurs dolara poniżej 3,83 zł, próbuje jednak zyskiwać. Źródło: Tradingview.com

Poniżej 3,84 zł scenariusz pozostaje niezmienny – spadki USD/PLN w kierunku 3,80 (dawny poziom oporu) i ewentualna deprecjacja kursu dolara aż do 3,73 zł, gdzie znajdują się minima z początku 2019 roku.

Kurs funta nadal napiera na 4,99, GBP/PLN chce przetestować barierę 5 złotych?

Po wtorkowych wzrostach o ponad 5 groszy, kurs funta zatrzymał się w okolicach poziomu 4,99 zł i trzecią sesję z rzędu próbuje go wybić, jednocześnie testując najwyższe poziomy cenowe od niemal dwóch lat. Jak widać okrągła bariera 5 złotych stawia silny opór i analitycy nadal spodziewają się, że powinna wywołać reakcję podażową (co wiąże się z umocnieniem złotego).

kurs funta 21 lutego 2019 r.
Kurs funta balansuje na granicy 4,99 zł. Źródło: Tradingview.com

Złotemu z pewnością przydałaby się odrobina wytchnienia. Od pierwszych sesji 2019 roku traci bowiem do kursu funta 6% (28 groszy). Pierwsza widoczna strefa wsparcia rysuje się na 4,95 zł, kolejna to istotny poziom oporu w okolicach 4,86 zł.

CHF/PLN napiera na 3,82 zł – kurs franka nie daje za wygraną od 9 sesji

3,82 zł to granica, której CHF/PLN nie jest w stanie trwale wybić od dziesięciu sesji handlowych. Wczoraj wydawało się, że kurs franka wreszcie osiągnie cel (testując poziomy ze stycznia), pod koniec dnia złoty jednak odrabiał część strat i na wykresie pojawiła się wyraźna formacja odrzucenia. W czwartek CHF podejmuje jednak kolejną próbę walki z poziomem i porusza się tuż nad 3,82 zł.

kurs franka 21 lutego 2019 r.
Kurs franka walczy z 3,82, czy uda mu się wybić poziom? Źródło: Tradingview.com

Gdyby kurs franka trwale wybił wspomnianą strefę, wtedy otwiera sobie drogę do maksimów z sierpnia i początku września 2018 na 3,86 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here