Polskie monety tworzące stosŚroda przyniosła pogłębienie wyraźne pogłębienie spadków polskiego złotego, a czwartek rozpoczyna się w relatywnym spokoju. Kurs euro testuje 4,34 zł, kurs dolara pogłębia maksima z 2017 r., a kurs funta podchodzi do poziomu 4,95 zł. Sprawdź kursy walut 14 lutego 2019 roku.


Kurs euro zamykał się najwyżej od października, EUR/PLN testuje 4,34 zł

Środowa sesja doprowadziła kurs euro do testu poziomu 4,34 zł. Sesja co prawda zamykała się poniżej, jednak ostatni raz złotówka była tak tania pod koniec października. EUR/PLN czwartek rozpoczyna od delikatnej korekty, doświadczenia z ostatnich dni pokazują jednak, że sytuacja w przeciągu dnia może się jeszcze wielokrotnie zmienić.

kurs euro 14 lutego 2019 r.
Kurs euro ponad istotnym oporem, przed nami dalsze wzrosty? Źródło: Tradingview.com

Co najistotniejsze, euro do złotego pokonywało istotny poziom oporu, który obecnie będzie pełnił bazę do dalszych wybić wzrostowych. EUR/PLN wzrastał siedem sesji z rzędu, w tym czasie zwiększając swoją wartość o niemal 1,5%.

Kurs dolara nie był tak wysoko od 22 miesięcy, USD/PLN testuje 3,85 zł

Osłabienie złotego doskonale widać również po sytuacji na dolarze amerykańskim. USD/PLN dokłada w środę kolejną cegiełkę do umocnienia i wybija zeszłoroczne maksima, testując poziom 3,85 zł. W efekcie, notowania znalazły się na najwyższych poziomach od niemal dwóch lat i dawny opór na 3,84 zł powinien pełnić rolę istotnego wsparcia. Czy w efekcie zobaczymy dolara po cztery złote?

kurs dolara 14 lutego 2019
Kurs dolara testuje 3,85 zł, dalszy etap osłabiania złotego. Źródło: Tradingview.com

Niemal 23 grosze albo 3,5%. Właśnie tyle zyskiwał kurs euro wobec złotówki na przestrzeni lutego. Jeżeli takowa dynamika się utrzyma, wtedy wspomniany pułap 4 PLN za USD zostanie bez problemu pokonany jeszcze w tym miesiącu.

GBP/PLN blokowany przez istotny opór, kurs funta testuje 4,95 zł

W środę dynamicznie wzrastał również

, który testował strefę oporu na 4,95 zł wyznaczaną przez maksima z października i listopada zeszłego roku. Chociaż cena wybijała wspomniany obszar bez większych problemów w styczniu, to szybko zawróciła. Ogólnie trzy ostatnie próby pokonania zaznaczonej na zielono strefy kończyły się spadkami co najmniej do 4,86 zł, czyli o niemal 10 groszy. Czy tym razem będzie podobnie?

kurs funta 14 lutego 2019
Kurs funta testuje 4,95 zł. Źródło: Tradingview.com

Jak na razie funt szterling nie sugeruje chęci wyraźniejszego odwrócenia wzrostów z ostatniego tygodnia, a analitycy w trakcie dwóch ostatnich sesji przed nadejściem weekendu nie spodziewają się istotniejszych zmian rynkowych.

Kurs franka balansuje na granicy 3,81 zł, CHF/PLN nie potrafi obrać kierunku

Kolejną sesję z rzędu kurs franka to pokonuje, to powraca do zakresu dawnej konsolidacji, odbijając się jednocześnie od dolnego ograniczenia wybitego kanału wzrostowego. W efekcie cena oscyluje w okolicach 3,80 zł i 3,82 zł bez wyraźniejszego kierunku kolejną sesję z rzędu.

kurs franka 14 lutego 2019
Kurs franka nie potrafi zdecydować się co do dalszych ruchów. Źródło: Tradingview.com

W średnim terminie, jeżeli osłabienie złotego będzie kontynuowane, CHF/PLN może podejść do 3,84 zł (maksima z początku roku), a następnie do 3,86 zł, gdzie przebiegają szczyty zeszłoroczne.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here