Polskie monety tworzące stosW momencie gdy złotówka porusza się dosyć niekorzystnie do większości głównych walut, to największe zamieszanie obserwowane jest na dolarze amerykańskim. Ten w środę umacniał się o niemal 6 groszy, a silne ruchy obserwowano również w stosunku do gospodarek rozwiniętych. Kursy walut w czwartek, 3 stycznia, kształtują się następująco: euro kosztuje 4,2983, dolar 3,7774, frank 3,8356, a funt 4,7493.


Dolar (USD/PLN) nie zyskiwał tak mocno od wielu miesięcy

Kurs dolara w trakcie jednej sesji testuje grudniowe i listopadowe minima pod 3,73 zł, aby następnie zamykać dzień pod 3,80 zł. Co prawda czwartkowy handel przynosi częściowe odreagowanie złotówki, która odrabia dwa grosze, jednak dynamika ruchu była najsilniejszą od kilkunastu miesięcy.

kurs dolara USD

Od stront technicznej niewiele ulega jednak zmianie i dopóki USD/PLN nie opuści zakresu 3,84-3,73 zł inwestorzy będą mieli do czynienia z relatywnie szerokim ruchem bocznym.

Euro (EUR/PLN) również w górę, jednak spokojniej

W środę złoty tracił również w stosunku do kursu euro, w tym przypadku dynamika była jednak mniejsza niż na dolarze. Cena chwilowo testowała 4,3050, ostatecznie jednak została utrzymana w ramach dwumiesięcznej konsolidacji i powraca pod okrągły poziom.

kurs euro EUR

Funt (GBP/PLN) w całkowicie przeciwną stronę, najniżej od sierpnia

W momencie gdy złoty tracił do euro i dolara, notował wyraźne umocnienie wobec kursu funta. Przez pewną część środowej sesji za jednego GBP płacono poniżej 4,72 zł, czyli najmniej od końca sierpnia zeszłego roku. Ostatecznie cena zamykała się jednak powyżej 4,75 zł, który w czwartek jest ponownie wybijany w związku z kontynuacją presji spadkowej.

kurs funta GBP

Frank (CHF/PLN) nie był tak mocny od 10 września

Kurs franka również skorzystał z środowej przeceny złotówki, wywołanej między innymi słabymi danymi z lokalnego przemysłu. Cena wybijała 3,84 zł, co było najwyższym poziomem od pierwszej połowy września. Co prawda czwartek przynosi chwilową korektę, jednak poziom 3,8250, który do tej pory pełnił rolę istotnego oporu, teraz działał będzie jako wsparcie (zasada zmiany biegunów). W efekcie kurs franka pozostawia za sobą zaznaczoną na zielono i czerwono kilkumiesięczną konsolidację.

kurs franka CHF

W czwartek w kalendarzu danych makroekonomicznych zabrakło istotniejszych publikacji, które mogą mieć wpływ na kurs złotego. Pojawią się jednak dane z USA i te mogą już bezpośrednio przełożyć się na wycenę USD/PLN.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here