Polski złoty prezentuje mieszaną kondycję do głównych walut, przykładowo wobec dolara amerykańskiego testując w środę najwyższe poziomy od początku listopada. W czwartek, 20 grudnia 2018, kursy walut kształtują się następująco: euro kosztuje 4,2879, dolar 3,7635, funt 4,7621, a frank 3,7868.


Kurs dolara (USD/PLN) nie był tak nisko od początku listopada

Środowy wieczór przyniósł osunięcia kursu dolara wobec polskiego złotego, pozwalając na chwilowy test poziomów obserwowanych ostatni raz ponad miesiąc temu. Efektem deprecjacji było podsumowanie posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Co prawda sesja ostatecznie zamykała się zdecydowanie wyżej, jednak czwartek kontynuuje ruchy z pierwszej połowy tygodnia.

Kurs dolara USD 20 grudnia

Cenę w ryzach nadal trzyma średnioterminowa konsolidacja (zaznaczony na czerwono obszar) i dopiero jej wybicie pozwoli dolarowi na silniejsze umocnienie lub spadek wobec złotówki.

Kurs euro (EUR/PLN) odbija od dwutygodniowych dołków

W momencie gdy dolar traci, kurs euro umacnia się do złotówki w środę testując okolice 4,29. W czwartek cena ponownie osuwa się delikatnie poniżej, a cały układ przesuwa w zaledwie trzygroszowym zakresie. Dopiero wybicie 4,30 będzie wyraźniejszym sygnałem dla inwestorów sugerującym silniejsze osłabienie PLN.

Kurs euro EUR PLN 20 grudnia

Kurs funta (GBP/PLN) balansuje na granicy 4,75

W środę funt szterling podejmował kolejną próbę trwałego wybicia poziomu 4,75, co drugi raz z rzędu w tym miesiącu okazało się nieskuteczne. W efekcie kurs funta delikatnie zyskuje w czwartek, aprecjacja ma jednak charakter marginalny.

kurs funta GBP PLN 20 grudnia

Cena od połowy listopada przesuwa się w kanale spadkowym, w średnim terminie GBP/PLN powinien więc cały czas spadać. Dopiero pokonanie 4,77-4,78 zaneguje ten scenariusz i może dostarczyć wyraźniejsze osłabienie złotego na tle waluty UK.

Kurs franka (CHF/PLN) najniżej od początku miesiąca

W trakcie środowej sesji złotówka dobrze radziła sobie również wobec kursu franka szwajcarskiego, który testował poziomy 3,78 zł obserwowane na początku miesiąca. W czwartek kurs jest już wyższy, jednak presja wzrostowa PLN nadal jest odczuwalna przez inwestorów, a CHF/PLN traci czwartą sesję z rzędu po nieudanej próbie wybicia konsolidacji górą.

kurs franka CHF PLN 20 grudnia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here