Naga MarketsCzwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych przyniosła kontynuację spadków. Znacznie zmalała ich dynamika, a na wykresach dziennych mamy białe świece. Rynek otworzył się nisko, ale w miarę upływu czasu straty były redukowane. To może być dobrą prognozą na najbliższe sesje.
• Dow Jones: -0,23%
• S&P500: -0,24%
• NASDAQ: -0,27%
W indeksie Dow Jones 7 spółek zyskało na wartości. Pozostałe 23 spadały.
Z obserwowanych przeze mnie walorów najlepiej spisał się IBM kończąc dzień wzrostem o 0,84%. Ten jeden z najstarszych na świecie koncernów informatycznych ma za sobą dwie słabe sesje. Ruch spadkowy rozpoczął się w rejonie bardzo ważnego oporu. Powrót w jego rejony i potencjalne wybicie w górę generowałoby dość istotny sygnał kupna.

IBM - wykres D1
IBM – wykres D1

Na wyróżnienie zasłużyły również walory APPLE, kończąc dzień 0,7% nad kreską. Dobrze spisał się też WAL-MART. Rosnąc o 0,69% odreagował część spadków z tego tygodnia.
Bardzo słabo spisały się za to walory AMERICAN EXPRESS tracąc 2%, spadły poniżej dołka z 10 marca.

AMERICAN EXPRESS - wykres H4
AMERICAN EXPRESS – wykres H4

Inną mocno tracącą na wartości spółką był HOME DEPONT. Spadek o 1,15% zanegował relatywną siłę waloru względem rynku i mocno oddalił perspektywy ataku na nowe szczyty hossy.

Na wartości stracił też MERCK. W tym przypadku jednak, spadek o 1,13% nie zmienił sytuacji technicznej waloru. Negatywnym wyróżnieniem był też PROCTER & GAMBEL, który stracił 1,05%
Potencjalne zatrzymanie się spadków na tym poziomie może generować kilka ciekawych okazji transakcyjnych w najbliższym czasie.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here