Naga Markets


Za nami publikacja najważniejszych danych tego popołudnia – amerykańskiego Philadelphia Fed Manufacturing Indes oraz kanadyjskiego raportu zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Jak dzisiejsza, czwartkowa paczka danych wpływa na wycenę USDCAD? 


Poza Philly Fed index Stany, jak co tydzień, opublikowały wyliczenia dotyczące liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Initial jobless claims nie okazały się nadzwyczaj ciekawe – wskaźnik wyniósł 232 tys. czyli o 2 tys. więcej niż zakładały to prognozy ankietowanych przez Bloomberg ekonomistów. Mimo wszystko liczba jobless claims jest niższa od tej podanej do wiadomości przed tygodniem. O tysiąc. Niewielka zmiana.

Znacznie ciekawsza okazała się publikacja indeksu sektora przemysłowego przygotowanego przez oddział Rezerwy Federalnej w Filadelfii. Popularne Philly Fed pozytywnie zaskakuje wzrostem do 23,2 z 22,3 w marcu. Zaskoczenie jest tym większe, gdyż rynek spodziewał się kontynuacji spadków wskaźnika rozpoczętych jeszcze w lutym.

źródło: philadelphiafed.org

Odpowiedzi na kwietniowy raport Manufacturing Business Outlook wskazują na dalszy wzrost w sektorze wytwórczym w regionie. Wskaźniki ogólnej działalności, nowych zamówień, przesyłek i zatrudnienia wskazywały na ciągłą ekspansję w tym miesiącu. Indeksy cen zapłaconych i otrzymanych wzrosły znacząco w tym miesiącu(…) ponad połowa firm wskazała plany zwiększenia wydatków kapitałowych w tym roku. W perspektywie kolejnych sześciu miesięcy przedsiębiorstwa pozostają optymistycznie nastawione wobec perspektyw działalności produkcyjnej – czytamy w dzisiaj opublikowanym raporcie Philadelphia Fed.

Kanada również lepiej

Prognozy ADP dotyczące liczby osób zatrudnionych w kwietniu w kanadyjskim sektorze pozarolniczym wskazują na wzrost zatrudnienia o 42,8 tys. Poprzedni odczyt wskaźnika sięgał 32,7 tys. co zostało potwierdzone rzeczywistą wartością 32,3 tys. Można więc spodziewać się, że kwietniowe dane z kanadyjskiego rynku pracy pozytywnie zaskoczą.

Reakcja rynku

Jak zwykle w przypadku jednoczesnych publikacji z USA i Kanady warto rzucić okiem na wykres USDCAD. Para po wczorajszym, silnym impulsie wzrostowym wyraźnie koryguje. Obecnie testowane okolice 1,26 są miejscem, które najprawdopodobniej wyznaczy kierunek przyszłych zmian na wykresie kanadyjczyka 

USDCAD dzięki TradingViewCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.04.2018
Następny artykułDanske Bank: EURCHF powyżej 1,20 już w najbliższych miesiącach
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here