Naga MarketsCzwartkowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie odreagowanie ostatnich spadków, lecz nie zmieniło to w znaczący sposób sytuacji technicznej amerykańskich indeksów.

Jak w każdy czwartek poznaliśmy tygodniową liczbę nowych bezrobotnych, która wyniosła 265 tys. wobec oczekiwań na poziomie 280 tys. Dane nie wpłynęły w sposób znaczący ani na kontrakty na amerykańskie indeksy, ani na kurs EURUSD.

• Dow Jones: +0,46%
• S&P500: +0,38%
• NASDAQ: +0,56%

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Jedną z mocniejszych spółek notowaną na amerykańskich parkietach było YAHOO! Wartość firmy rosła już od samego początku. Sesja zakończyła się ostatecznym wzrostem o 5,3%. Dobrze zachowywał się też HOME DEPONT. Akcje tej amerykańskiej sieci hipermarketów drożały o 1,6%. Bardzo dobrze radził sobie AIG, który drożał o 1,41%. Wzrost ten wyprowadził cenę na nowe maksima aktualnej hossy. W końcu mogą choć na chwilę przestać narzekać akcjonariusze GOOGLE, którego wartość wzrosła o 1,3%.

CATERPILLAR - wykres D1
CATERPILLAR – wykres D1

Najsłabszą spośród obserwowanych przeze mnie spółek był EXXON MOBIL, który został przeceniony o 0,67%. Nienajlepiej poradził sobie też CATERPILLAR, który stracił 0,64% swojej wartości. Cena w tym przypadku powróciła w rejon wybitego niedawno oporu. Poziomy te mogą być traktowane przez byki jako dobre miejsce do zawarcia długiej pozycji. Na tle rynku negatywnie wyróżniał się też WALT DISNEY, który spadł o 0,42%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here