Naga MarketsCzwartkowa sesja choć miała pozytywny wydźwięk nie przyniosła większych zmian technicznych wśród amerykańskich indeksów. S&P500 bardzo zbliżyło się do maksimów hossy, jednak ostatecznie nie udało się ich osiągnąć.

Wczoraj poznaliśmy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jest to odczyt, na który inwestorzy już tradycyjnie zwracają uwagę. Dane na poziomie 274 tys. nie były jednak żadnym zaskoczeniem. Później poznaliśmy jeszcze indeks PMI dla przemysłu za maj, który wyniósł 53,8 punktu wobec oczekiwań na poziomie 54,5 punktu.

Dolar amerykański nie zmienił znacząco swojej wartości, a kurs EURUSD na zamknięciu sesji wynosił nieznacznie powyżej 1,11.

• Dow Jones: +0,00%
• S&P500: +0,23%
• NASDAQ: +0,38%

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Jedną z mocniejszych spółek na amerykańskim parkiecie był HEWLETT-PACKARD, który zdrożał o 2,3%. Dobrą sesję ma za sobą też YAHOO!, które rosło o 2,08%. Powody do zadowolenia mają również akcjonariusze CATERPILLAR. Jego wartość wzrosła o 1,59%. Do mocniejszych spółek możemy zaliczyć również AT&T. Spółka zdrożała o 1,3%.

HEWLETT-PACKARD - wykres D1
HEWLETT-PACKARD – wykres D1

Po przeciwnej stronie znajdowały się akcje JOHNSON&JOHNSON, które zostały przecenione o 1,14%. Stosunkowo dużo stracił również MCDONALDS, oddający 0,83% swojej wartości. Powodów do zadowolenia nie mają także akcjonariusze taniejącego o 0,6% MERCKA. Kolejną słabą sesję ma za sobą przeceniona o 0,54% ALCOA.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here