Naga MarketsCzwartek na giełdach w Stanach Zjednoczonych był całkowicie odmienny od tego co widzieliśmy w Warszawie. Większość spółek w S&P500 znacząco drożało, co przełożyło się na wynik wszystkich indeksów. Wzrosty rozpoczęły się już od początku sesji i trwały aż do godziny 22. W dalszym ciągu osłabiał się amerykański dolar, a na zamknięciu sesji kurs EURUSD oscylował w okolicy poziomu 1,14.

Jak w każdy czwartek, tak i wczoraj poznaliśmy liczbę nowych bezrobotnych, która wyniosła 264 tys. wobec prognoz na poziomie 275 tys. Wczoraj otrzymaliśmy też odczyt inflacji PPI za kwiecień, który był niższy niż oczekiwano i wyniósł -0,4% m/m i -1,3% r/r.

• Dow Jones: +1,06%
• S&P500: +1,08%
• NASDAQ: +1,39%

Wszystkie główne amerykańskie indeksy w sposób znaczący zbliżyły się do poziomów maksimów hossy.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Jedną z najmocniejszych spółek notowanych na parkietach w USA był FACEBOOK, który wyraźnie odbił się po ostatnich sporych spadkach. Ten właściciel największego na świecie portalu społecznościowego zdrożał o 3,74%. Bardzo dobrą sesję zaliczyła też ALTRIA GROUP, która rosła o 3,14% i zbliżyła się do kluczowych w średnim terminie oporów. Powody do zadowolenia mają też akcjonariusze APPLE. Akcje z logiem nadgryzionego jabłka drożały o 2,33%. Dobrze wczorajszą sesję wykorzystał też MICROSOFT, którego wartość wzrosła o 2,29%.

FACEBOOK - wykres H4
FACEBOOK – wykres H4

Nienajlepiej, lecz ciągle na plusie dzień zakończyły walory ALCOA. Spółka wzrosła jedynie o 0,07% i wyraźnie nie wykorzystała sentymentu jaki był na całym rynku. Poniżej możliwości jakie dawał wczorajszy dzień rósł też CATERPILLAR, który zdrożał o 0,34%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here