Naga MarketsPo sporych wahaniach podczas dwóch pierwszych sesji tego tygodnia czwartek na rynkach w USA przyniósł uspokojenie nastrojów. Wszystkie główne amerykańskie indeksy zakończyły dzień poniżej poziomów odniesienia, jednak nie były to duże odchylenia.

Jak w każdy czwartek, tak i wczoraj poznaliśmy tygodniowy raport o liczbie nowych bezrobotnych, która wyniosła 282 tys. wobec oczekiwań na poziomie 272 tys. Bezpośrednio po danych amerykański dolar pozostawał stabilny, a dopiero w dalszej części sesji zaczął się zauważalnie osłabiać. Na koniec dnia kurs EURUSD zbliżał się do 1,10.

• Dow Jones: -0,20%
• S&P500: -0,13%
• NASDAQ: -0,17%

Na wykresie S&P500 widać, że bykom prawie w całości udało się utrzymać poziomy wypracowane w środę.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Jedną z mocniejszych spółek na Wall Street był wczoraj DUPONT, który zdrożał o 0,93%. Cena weszła na nowe lokalne maksima wewnątrz luki cenowej powstałej 13 maja. Dobrą sesję ma za sobą też INTEL, o którym wspominałem przed sesją. Spółka zdrożała o 0,89%. Dobrze poradził sobie także PFIZER rosnąc o 0,41%.

DUPONT - wykres H4
DUPONT – wykres H4

Po przeciwnej stronie znalazły się akcje taniejącego MCDONALDS, który został przeceniony o 2,21%. Niewiele lepiej spisały się walory CATERPILLAR tracące 2,17% swojej wartości. Spadała również ALCOA. Przecena o 0,86% doprowadziła do przełamania wsparcia, o którym pisałem w niedawnej analizie. Nienajlepiej spisało się też YAHOO, które straciło 0,71% swojej wartości.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here