Naga MarketsCzwartek na giełdach w Stanach Zjednoczonych nie przyniósł spodziewanych rozstrzygnięć. Tuż przed godziną 20 pojawiła się próba ataku na kluczowe opory, jednak nie została ona zakończona sukcesem i indeksy spadły w rejon poziomów odniesienia.

• Dow Jones: -0,04%
• S&P500: -0,08%
• NASDAQ: -0,06%

Jak widać wśród omawianych wskaźników mieliśmy wczoraj komplet czerwieni, jednak nie była ona o zbyt jaskrawym odcieniu.
W czwartek poznaliśmy liczbę nowozarejestrowanych bezrobotnych, która wyniosła 294 tys. wobec oczekiwań na poziomie 278 tys. Odczyt na wyższym poziomie może troszkę studzić głowy inwestorów liczących na bardzo szybkie podwyżki stóp procentowych w USA.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Wśród spółek notowanych w Stanach Zjednoczonych bardzo dobry dzień ma za sobą CITIGROUP. Jest to reakcja na podane przed sesją wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Ostatecznie walor zdrożał o 1,52%. Narzekać nie powinni też akcjonariusze AMERICAN EXPRESS, który o godzinie 22 notowany był 1,45% powyżej poziomu z wczorajszego zamknięcia. Mocną sesję zaliczył też WALT DISNEY drożejący o 1,05%.

WALT DISNEY - wykres D1
WALT DISNEY – wykres D1

Do najsłabszych z obserwowanych przeze mnie spółek zaliczyć muszę MERCK. Jej wartość spadła o 1,04%. Po ostatnim mocnym ruchu na północ w korekcie znalazł się też CATERPILLAR, który został przeceniony o 0,96%. Słabo wyglądał też MCDONALDS, który oddał 0,84% swojej wartości.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here