Naga MarketsCzwartek na giełdach w Stanach Zjednoczonych przyniósł dalszą przecenę, a byki utraciły całą przewagę jaką posiadały. Po nieudanym wyjściu na nowe maksima hossy ostatnie dwie sesje przyniosły wiele zmian w sytuacji technicznej głównych amerykańskich indeksów.

Jak w każdy czwartek, tak i w ten poznaliśmy dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Odczyt był lepszy od prognoz i wyniósł 262 tys, a oczekiwania oscylowały wokół poziomu 290 tys. Informacja ta jednak tylko chwilowo poprawiła nastroje na rynkach.

• Dow Jones: -1,08%
• S&P500: -1,01%
• NASDAQ: -1,64%

Wszystkie główne amerykańskie indeksy znalazły się poniżej ważnych krótkoterminowo wsparć. Dopiero ponowne wyjście ponad wyznaczone poziomy pozwoliłoby na nowo powrócić do byczego nastawienia. Oczywiście możemy wyznaczyć wsparcie na poziomach minimów z 17 kwietnia, ale osobiście sceptycznie podchodzę do możliwości kupujących już na tych właśnie poziomach.

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Na tle rynku pozytywne wrażenie robił AMERICAN EXPRESS, który mimo niesprzyjającego otoczenia zyskiwał na wartości. Ostateczny wzrost osiągnął 0,38%. Z obserwowanych przeze mnie spółek wyróżniały się jeszcze dwie. WALLMART drożał o 0,22%, a COCA-COLA wzrosła o 0,17%.

Podczas takiej sesji jak wczoraj zdecydowanie prościej znaleźć negatywne wyróżnienia. Najmocniejszym jest na pewno APPLE, które zostało przecenione o 2,71%. Mocno tracił również właściciel największej wyszukiwarki internetowej na świecie. Akcje GOOGLE potaniały o 2,25%. Nienajlepszą sesję ma za sobą też FACEBOOK, który oddał 2,11% swojej wartości i nieuchronnie zmierza w kierunku minimów z 11 marca. Oczywiście najbardziej pożądanym scenariuszem dla byków jest zatrzymanie spadków powyżej ostatniego dołka.

FACEBOOK - wykres D1
FACEBOOK – wykres D1

Mocno przecenione zostały także niemające ostatnio najlepszej passy akcje BOEINGA. Spółka straciła 1,92% swojej wartości i pogłębia się w korekcie wzrostów zakończonych 20 lutego.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here