Naga MarketsCzwartek przyniósł ważne odczyty indeksów PMI. Co to za odczyty i jak należy je analizować? Problemem dla rynków walutowych pozostają trudne relacje amerykańsko-chińskie. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

Trwa eskalacja konfliktu na linii USA-Chiny

Amerykański senat przyjął ustawę dotykającą chińskie spółki notowane w USA. Ważne będzie to, jak na ostatnie posunięcia USA zareagują Chińczycy – do tej pory zdaje się, że nie chcieli eskalować konfliktu, chociaż w chińskich mediach (Global Times) pojawiały się spekulacje nt. stworzenia „listy niewiarygodnych spółek”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łamie się dynamika ruchu wzrostowego na indeksie S&P500. Kolejne ataki Trumpa na Chiny oraz ustawa amerykańskiego senatu eskalują konflikt między dwoma mocarstwami powodując wzrost niepewności na rynkach – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem indeks dolara (DXY) konsoliduje w dalszym ciągu poniżej psychologicznego poziomu 100, choć nie doszło do naruszenia istotnych wsparć cenowych.

Wskaźniki wyglądają niepokojąco, choć nie ma jeszcze sygnału do sprzedaży. Dolar może być słaby w sytuacji wysokiego apetytu na ryzyko, co przywróciłoby atrakcyjność walut tj. euro, funta, dolara kanadyjskiego i innych – dodał.

W ocenie analityka mimo ostatniego odreagowania wzrostowego na parze EURUSD, dopiero trwałe przebicie okrągłego poziomu 1,10 mogłoby zmienić sentyment rynkowy.

Para USDPLN przebiła wczoraj wsparcie 4,14. Zgodnie z trendem powinniśmy iść do dołu w kierunku poziomu 4,00 zł. Jednak do końca nie jestem przekonany na ile taki scenariusz zadziała biorąc pod uwagę zachowanie giełd w USA czy w kontekście tego co zaprezentuje Komisja Europejska w przyszłym tygodniu. Powstrzymałbym się z oceną do końca tygodnia. Zamknięcie powyżej 4,14 może zanegować scenariusz spadkowy – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here