Naga MarketsDolar wyraźnie zyskał na szerokim rynku w środę, zwłaszcza wieczorem w ślad za silną przeceną na Wall Street, która tylko nasiliła globalny tryb risk-off. Co dalej z kursem dolara, złotego, euro i funta? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Czwartek przynosi próbę oddechu – amerykańska waluta jest mocniejsza, ale kosmetycznie
  • Fed wysyła wyraźny sygnał, że same działania w polityce monetarnej mogą okazać się niewystarczające do efektywnego wsparcia gospodarki
  • Amerykańska administracja naciska na władze stanowe, aby te nie prowadziły interesów z chińskimi podmiotami

Donald Trump ponownie krytykuje wczoraj możliwość oddawania głosów listownie

Czwartek przynosi próbę oddechu – amerykańska waluta jest mocniejsza, ale kosmetycznie. Nie oznacza to bynajmniej, że jesteśmy po przesileniu. Argumenty, jakie stały za wczorajszym ruchem nie są krótkoterminowe.

Wczorajsze publiczne wystąpienia członków FED podbiły oczekiwania, co do konieczności rychłego wprowadzenia czwartego pakietu fiskalnego. Rezerwa Federalna wysyła wyraźny sygnał, że same działania w polityce monetarnej mogą okazać się niewystarczające do efektywnego wsparcia gospodarki, która wciąż pozostaje w trudnym położeniu przez utrzymującą się globalną pandemię COVID-19 – oznajmił ekspert BOŚ.

Tymczasem Kongres pozostaje skłócony i pojawia się coraz więcej doniesień, że ta sprawa nie zostanie załatwiona przez listopadowymi wyborami. Te również mogą się skomplikować, gdyż Donald Trump ponownie skrytykował wczoraj możliwość oddawania głosów listownie, dając do zrozumienia, że o ostatecznych wynikach wyborów prezydenckich być może będzie musiał zdecydować Sąd Najwyższy.

Nadal napięte pozostają też relacje amerykańsko-chińskie. Amerykańska administracja naciska na władze stanowe, aby te nie prowadziły interesów z chińskimi podmiotami, ani też inwestowały nadwyżek pieniężnych w spółki z Państwa Środka. Z kolei właściciel chińskiego TikTok planuje kroki prawne przeciwko “ekonomicznym naciskom” wywieranym przez USA – podkreślił.

Euro szkodzą obawy o koniunkturę w strefie euro w kontekście ryzyka nasilenia się pandemii COVID-19, oraz ryzyka politycznych przepychanek wokół dopracowywania szczegółów przyjętego w lipcu (na szczycie UE) pakietu ratunkowego, co może mieć miejsce w październiku. Z kolei dolar jest napędzany przez globalny tryb risk-off, który prowadzi do pokrywania sporego nawisu “shortów” otwieranych w ostatnich miesiącach – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here