Naga Marketsbyk patrzący w wykresyCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo ostatnich spadków dziś polska giełda zdołała złapać oddech nieznacznie wzrastając. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,41% tym samym hamując impuls spadkowy z początku tygodnia.

  • WIG20 oddala się od poziomu 2000 pkt
  • CCC, CDR, JSW i KGHM największymi wygranymi czwartku
  • Prawie 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Lekki optymizm na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 11 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,41%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 58 mln, przy całkowitym obrocie sięgającym niemal 1,3 mld zł. 189 spółek zakończyło dzień wyżej (47,8%), a 147 odnotowało spadek (37,2%). Z kolei 59 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKO BP oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+6,61%) oraz Milkiland (+26,86%), a silniej spadała firma PGNiG (WIG20)(-2,70%) oraz Atlantis (-14,06%).

WIG20 odbija od poziomu 2000 pkt

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja nieznacznie zanegowała silny impuls spadkowy, który miał miejsce od początku tygodnia. Tym samym kurs zdołał się utrzymać powyżej psychologicznego poziomu 2000 pkt kończąc czwartkową sesję na poziomie 2030 pkt.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jeśli w kolejnych dniach notowania będą kontynuowały wzrost powinno dojść do ponownego testu tegorocznego szczytu 2100 pkt z celem na zeszłoroczne maksimum 2200 pkt. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie wsparcia 2000 pkt wyhamowałoby presję ze strony kupujących otwierając drogę do strefy 1884-1913.

CCC wzrasta w czwartek ponad 6%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC, która zamknęła się wzrostem o 6,61%. Akcje firmy były wczoraj najsłabsze w indeksie WIG20, z kolei dziś stanęły na czele wzrostów odbijając od poziomu wsparcia 77,62. Lokalny szczyt stanowi poziom 90,36, a jego trwałe przebicie umożliwi test psychologicznego poziomu 100.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie CAPEX grupy CCC w 2021 r. może wynieść 200-250 mln zł – poinformował prezes Marcin Czyczerski. Pytany podczas wideokonferencji dla inwestorów o planowane wydatki inwestycyjne w 2021 roku, prezes odpowiedział: “Jesteśmy w trakcie przygotowywania budżetu na 2021 rok, bo nasz rok zacznie się 1 lutego. Zakładamy, że będzie to szacunkowo między 200 a 250 mln zł, z czego ok. 70-80 mln zł to CAPEX odtworzeniowy. Reszta w dużej mierze związana będzie z rozwojem e-commerce”.

PGNiG największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka PGNiG, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -2,70%. Akcje firmy zamieniły się dziś miejscami z aktywami spółki CCC i pomimo obiecującej środy zamykają dziś główny polski indeks. Kurs ponownie znalazł się poniżej poziomu 6,00, pozostając w wąskim zakresie konsolidacji 5,8 – 6,28. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może zaowocować powstaniem silniejszego impulsu.

Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem analitycy DM BOŚ, w styczniowym raporcie miesięcznym, dodali akcje PGNiG i Mercora do listy polecanych długich pozycji. Z zestawienia usunięto Erbud.

Skład naszego portfela w nadchodzącym miesiącu podlega niewielkim zmianom. W szczególności na listę długich pozycji dodajemy PGNiG i Mercor, natomiast usuwamy Erbud. W grupie podmiotów mogących zachować się gorzej od rynku nie wprowadzamy żadnych zmian – napisano.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur/usd | akcje pkn | funt szterling | jsw notowanie | akcje nasdaq | dax 30 |

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here